VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Pasaulis

2024.04.08. Baigiantis JAV iždo sekretorės vizitui, Kinija atmetė Vašingtono nuogąstavimus dėl perteklinių pajėgumų

 

Pekino prekybos ministras kaip nepagrįstus atmetė JAV nuogąstavimus, kad pigaus Kinijos eksporto antplūdis kelia pavojų pasaulio rinkoms, ir tai pareiškė tuo metu, kai Vašingtono iždo vadovė pirmadienį užbaiginėjo savo vizitą, iš dalies skirtą išspręsti šį klausimą.

Iždo sekretorės Janet Yellen vizito metu Kinijos pareigūnai pažymėjo, kad abiejų šalių ryšiai yra stabilesni, o abi pusės susitarė atverti kanalus tolimesniems pokalbiams apie perteklinių pramonės pajėgumų klausimą. Tačiau akivaizdu, jog vis dar esama skirtumų.

JAV nuogąstauja, kad kadangi Kinijos vyriausybė remia galimybę sukurti daugiau gamybos pajėgumų, nei gali sugerti pasaulio rinkos, pigaus eksporto antplūdis svarbiuose sektoriuose gali paveikti jų augimą kitose šalyse.

Tačiau prekybos ministras Wang Wentao sekmadienį viešėdamas Paryžiuje pareiškė, kad „Jungtinių Valstijų ir Europos kaltinimai dėl perteklinių pajėgumų yra nepagrįsti“, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“. Ministras pažymėjo, kad spartų Kinijos elektromobilių gamintojų augimą skatina ne subsidijos, o naujovės ir nusistovėjusios tiekimo grandinės.

JAV iždo sekretorė Janet Yellen ir Kinijos vicepremjeras He Lifengas / AP nuotr.

Kinija jau ne kartą yra atmetusi nuogąstavimus dėl didžiulės valstybės paramos pramonei.

Europos Sąjunga (ES) pradėjo tyrimą dėl Kinijos subsidijų elektromobiliams, kuris gali lemti muitų įvedimą toms transporto priemonėms, kurios, bloko manymu, yra nesąžiningai parduodamos mažesnėmis kainomis.

J. Yellen per pokalbius su pareigūnais ir verslo lyderiais pietiniame Guangdžou mieste ir sostinėje Pekine ne kartą iškėlė perteklinių pajėgumų klausimą. Pasak „Xinhua“, Kinijos premjeras Li Qiangas pareiškė J. Yellen, kad Vašingtonas į gamybos pajėgumų klausimą turėtų žvelgti „objektyviai“ ir iš „į rinką orientuotos“ perspektyvos. Tuo metu J. Yellen pripažino, kad „tai yra sudėtingas klausimas, apimantis visą jų makroekonominę ir pramonės strategiją“.

„Jis nebus išspręstas per vieną popietę ar mėnesį“, – žurnalistams Guangdžou sakė iždo sekretorė.

Tačiau ji nurodė, kad Kinijos pareigūnai „išgirdo, jog tai mums yra svarbus klausimas“, kuris bus labai svarbus dvišaliams santykiams, taip pat Kinijos ryšiams su kitomis šalimis.

 

Atgal