VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Parama, labdara

11.06. Sostinės menininkai galės puošti Vilnių - savivaldybė tam skirs pusę milijono eurų

 Sostinei bei jos viešosioms erdvėms neabejingi menininkai, norintys, kad Vilnius pasipuoštų unikaliais meniniais projektais, nuo lapkričio 3-iosios gali prisidėti prie miesto gražinimo. 

Pirmą kartą Vilniaus miesto savivaldybė skelbia naują miesto meno projektų rėmimo programą "Kuriu Vilnių". 
Menininkai bei aktyvūs vilniečiai ar verslo atstovai gali teikti paraiškas dalyvauti šioje programoje ir gauti finansavimą jau nuo lapkričio 3 d. Paraiškų teikimo terminas - gruodžio 8 d., o bendra projektui skirta suma - net 500 tūkst. eurų. 
Miesto meno projektų finansavimo tikslas - skatinti, kad menas Vilniuje būtų kuo plačiau pasklidęs ir kuo įdomesnis. Todėl prioritetas skiriamas originalioms, naujoms ir netikėtoms idėjoms, kurios atvirai, kūrybingai ir savitai puošia sostinės viešąsias erdves bei atskleidžia pasirinktos vietos identitetą ir charakterį. Projektas suteikia galimybę kuo platesniam meno kūrėjų ratui įvairiose meno srityse įgyvendinti savo kūrybines idėjas. 
Norintys dalyvauti programoje gali teikti paraiškas daugiau nei vienam projektui finansuoti (atskirų projektų arba projektų seriją), tačiau jie negali būti kartotiniai ir jau pristatyti kituose konkursuose, taip pat finansuojami kitų savivaldybių ar esantys reklaminio pobūdžio. 
Meno projektų forma ir turinys - atviri kūrėjų interpretacijoms. Tai gali būti gatvės menas, skulptūros, instaliacijos, meninis apšvietimas, piešiniai ant sienų ar kitos netikėtos ir mažiau įprastos meno formos. 
Paraiškas vertins projektų vykdymo priežiūros bei ekspertų darbo grupė. Pirmoji vertins projektų atitiktį ir tinkamumą, rengs ir teiks informaciją apie projektų vertinimą ekspertų darbo grupei. Ekspertų grupė bus sudaryta iš visuomenei žinomų kompetentingų vaizduojamojo meno, architektūros, menotyros, kultūros paveldo ir kitų specialistų. Ši grupė pagal programos kriterijus vertins paraiškas ir atrinks nugalėtojus. 
Kūrėjai, gavę finansavimą, savo projektą įsipareigos įgyvendinti ne ilgiau kaip per 18 mėn. nuo sutarties pasirašymo dienos. Iš viso gali būti finansuojama iki 100 proc. visos projekto vertės. 
Panašūs miesto meno rėmimo projektai vykdomi ir kituose miestuose - Londone, Niujorke, Čikagoje.
Atgal