VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

NAUJIENOS

2023.07.06. Tvarkomi keliai į Rūdninkų karinį poligoną

 

Siekiant gerinti karinio mobilumo jungtis ir užtikrinti sklandų karinės technikos judėjimą, artimiausiu metu bus pradėti kapitališkai tvarkyti keliai, vedantys į Rūdninkų karinį poligoną Šalčininkų rajone – vienas valstybinės reikšmės krašto kelias ir du rajoniniai keliai.

„Šiandienos įtemptoje geopolitinėje padėtyje civilinės transporto infrastruktūros pritaikymas kariniam mobilumui yra viena iš prioritetinių mūsų krypčių. Svarbu, kad šie infrastruktūros pokyčiai kartu padės užtikrinti saugesnį bei patogesnį civilinį susisiekimą visiems Šalčininkų rajono gyventojams bei svečiams. Norėčiau padėkoti Lietuvos automobilių kelių direkcijai už įdėtas pastangas spartinant šio strateginio projekto įgyvendinimą“, – teigia susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Šiuo metu kelių, vedančių į Rūdninkų poligoną, esamų kelio dangų plotis ir tiltai neatitinka keliamų reikalavimų, kelio dangos nusidėvėjusios ir pažeistos, deformuoti kelkraščiai. Po atnaujinimo kelias bus platesnis ir atitiks ne tik krašto bei rajoninių kelių, tačiau ir karinio mobilumo keliamus reikalavimus.

„Lietuvos kariuomenės Rūdninkų karinio poligono vystymas Šalčininkų rajone yra vienas didžiausių Krašto apsaugos ministerijos infrastruktūros projektų, kuriuo siekiama sukurti reikiamas sąlygas vis labiau augančiam Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų koviniam rengimui, o drauge ir veiksmingai aljanso gynybai bei priešo atgrasymui. Nauja poligono kelių infrastruktūra sudarys galimybę sunkiajai karinei technikai privažiuoti iki pagrindinių šaudyklų ir patekti į poligoną“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Darbai, tiesiant kelius į šį poligoną, bus vykdomi etapais, jų metu planuojama išplatinti važiuojamąsias dalis, įrengti naują ir stipresnę kelio dangos konstrukciją, atlaikančią karinės technikos apkrovas. Taip pat, atsižvelgiant į karinio mobilumo keliamus reikalavimus, bus rekonstruoti kelių ruožuose esantys kelio statiniai, pavyzdžiui, valstybinės reikšmės krašto kelyje Nr. 176 Pirčiupiai–Jašiūnai atnaujinamame ruože esantys 4 tiltai bus pertvarkomi, kad atitiktų karinio mobilumo poreikius.

Kelių į Rūdninkų karinį poligoną plėtrą įgyvendinti planuojama 2024–2025 m.   

Atgal