Įvykiai
10 03. ATVIRAS LAIŠKAS
Jau daugiau nei 20 metų gyvename laisvoje nepriklausomoje Lietuvoje ir kuriame demokratinę valstybę, kurioje Valdžios įstaigos tarnauja žmonėms. Tačiau po kraupaus įvykio Dembavoje matome, kad aukšto rango pareigūnai neneša jokios atsakomybės už savo žodžius ir veiksmus.
Bendrojo pagalbos centro viršininkas A. Kedavičius, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius R. Baniulis, pagaliau, Vidaus reikalų ministras D. Barakauskas lieka savo postuose ir teisinasi – kiekvienas savaip, versdami kaltę vieni kitiems. Lietuvos Respublikos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas J. Sabatauskas, žinodamas esamą situaciją, toleruoja pareigūnų neteisėtus veiksmus. Esame pasipiktinę melu ir veidmainyste, diskredituojančia Lietuvą Europos Sąjungoje.
Bendrojo pagalbos centro įstatymo, kurį bandoma įgyvendinti jau devynis metus, kai kurios nuostatos prieštarauja Konstitucijoje įtvirtintai Valstybės pareigai rūpintis žmonių sveikata ir laiduoti medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus. Ruošiamasi panaikinti tiesioginius Greitosios medicinos pagalbos iškvietimo telefonų numerius, taip atimama pasirinkimo teisė iš žmogaus kviestis skubią medicinos pagalbą tiesiogiai kalbant su medicinos darbuotoju.
Greitosios medicinos pagalbos paslauga yra vientisas procesas, prasidedantis nuo skambučio priėmimo ir apimantis pagalbos teikimą vietoje, konsultavimą telefonu, paciento pristatymą tolimesniam gydymui į stacionarą. Šio proceso dalys negali būti atskirtos ir perduotos skirtingoms įstaigoms.
Kviečiant greitosios medicinos pagalbą per tarpininkus (BPC), sugaištamos brangios minutės, per kurias galima prarasti žmogaus gyvybę ar gali įvykti komplikacijos, kurių pasekmė – invalidumas. Įstaigų atsakomybės ribos tokiu atveju tampa neaiškios.
Kiekviena valstybė turi teisę pasirinkti, kiek pagalbos telefonų numerių turėti. Telefonas 112 yra būtinas pagal Europos Sąjungos reikalavimus. Jis reikalingas, kai pagalbą kviečia užsienietis arba kai yra kviečiama kelių gelbėjimo tarnybų pagalba vienu metu (autoįvykis, gaisras ir pan.). Tačiau daugumoje Europos Sąjungos šalių be tarnybų 112, kurios yra civilios, gelbėjimo tarnybos turi savo atskirus pagalbos kvietimo numerius. Tarnybos 112 turi tiesioginį ryšį su gelbėjimo tarnybų dispečerinėmis.
Neleiskime eksperimentuoti su žmonių sveikatomis ir gyvybėmis! Laikas taisyti klaidas! Kiek dar reikės nelaimių kaip Dembavoje, kad valdžia suvoktų savo atsakomybę prieš Lietuvos žmones? Tik mes kartu galime pakeisti situaciją taip, kad Lietuvoje gyventi būtų saugu. Nebūkite abejingi SAU ir MUMS artimiems žmonėms.Todėl kviečiame visus Lietuvos gyventojus aktyviai dalyvauti mitinge, kuris įvyks 2013-10-04 (penktadienį) 12 val. prie Vyriausybės rūmų Kudirkos a.
Reikalaujame:
1. Atleisti iš pareigų aplaidžiai ir nusikalstamai abejingai atlikus savo pareigas atsakingus asmenis: Vidaus reikalų ministrą D. Barakauską, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorių R. Baniulį, Bendrojo pagalbos centro viršininką A. Kedavičių ir patraukti juos atsakomybėn pagal galiojančius įstatymus.
2. Įvertinti Lietuvos Respublikos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko J. Sabatausko šališkumą.
3. Inicijuoti BPC įstatymo pakeitimus, reorganizuojant BPC į civilinę skambučių priėmimo tarnybą.
4. Įvesti bendrą GMP telefono numerį 113.
Lietuvos medikų profesinė sąjunga; kontaktinis tel. 861240153
VšĮ GMPS medicinos darbuotojų profesinė sąjunga; kontaktinis tel. 865608539
Atgal