VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Įvykiai

2022.09.06.NATO viršūnių susitikime Vilniuje Ukraina tikisi kvietimo jungtis į Aljansą

NATO viršūnių susitikime Vilniuje Ukraina tikisi kvietimo jungtis į Aljansądymyras Zelenskis suformulavo ir sako: mes turime labai didelių lūkesčių, susijusių su Vilniaus summit'u. Labai gerai suprantu, kad jis deda tas viltis. Mano atsakymas buvo toks – mes padarysime viską, kas yra mūsų jėgose, kad tai atsitiktų, bet jūs turite pasiekti tikrai labai realių ir apčiuopiamų pergalių karo lauke. Abu sutikome, kad tai yra būtina sąlyga“, – pirmadienį TV3 laidoje „Dėmesio centre“ sakė G. Nausėda. 

Volodymyras Zelenskis

Anot jo, kad taip nutiktų, karo veiksmai Ukrainoje turi būti pasiekę kitokį statusą.

„Turėtų būti pasibaigę arba Rusijos kariuomenė turėtų būti atitraukta į tokias pozicijas, kad galima būtų nubraižyti raudonas linijas prisidengiant penktuoju straipsniu. Šiandien tai atrodo dviejų fantazuotojų diskusija, bet jei dedamos nuoseklios pastangos, ir šioje srityje galima pajudėti iš vietos“, – kalbėjo šalies vadovas. 

Pasikeitus karinei situacijai Ukrainoje, anot prezidento, yra tikimybė, jog NATO viršūnių susitikime V. Zelenskis dalyvautų ne nuotoliu, o jį „galėtume išvysti fiziškai“. 

G. Nausėda teigė turintis lūkesčių, jog NATO viršūnių susitikimas Vilniuje „taip pat bus istorinis“, kokiu laikomas šių metų toks susitikimas Madride.

„Manau, kad ir Vilniaus susitikimas gali būti istorinis vienu ar kitokiu kampu“, – teigė prezidentas. 

Planuojama, kad NATO šalių vadovų susitikimas Vilniuje įvyks 2023 metų birželio mėnesį.

 

Atgal