VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Įvykiai

04.24. Britų bankininkai ir draudikai savo kapitalus mėgina perkelti į Europą

Jungtinės Karalystės (JK) bankai ir draudikai dėl „Brexit" perkėlė į Europos Sąjungą daugiau kaip 1 trln. svarų (1,2 trln. eurų) vertės turto, rodo neseniai paskelbto tyrimo duomenys.

Daugiau kaip 440 įmonių, veikiančių JK bankininkystės ir finansų sektoriuje, dėl „Brexit" perkėlė į ES dalį savo verslo, darbuotojų ar įsteigė Senajame žemyne naujų įstaigų, rodo tyrimas, kurį atliko nepriklausoma ekspertų grupė „New Financial".

Jungtinė Karalystė. EPA-Eltos nuotr.

„Nors tai bene išsamiausia „Brexit" poveikio Londono Sičiui analizė, manome, kad ji neparodo tikrojo reiškinių masto: esame pačioje „Brexit" pabaigos pradžioje", - teigiama „New Financial" ataskaitoje, paskelbtoje praėjus beveik keturiems mėnesiams po britų išstojimo iš ES.

Remiantis „New Financial" analize, JK įsikūrę bankai į bloką perkėlė 900 mlrd. svarų vertės turto, prilygstančio beveik 10 proc. visų JK bankų turimo turto. Draudikai savo ruožtu perkėlė į Europą daugiau kaip 100 mlrd. svarų vertės turto.

Britų pasitraukimas iš ES bendrosios rinkos atėmė iš jų prieigą prie vadinamojo finansinio paso, kuris leisdavo JK veikiančioms bendrovėms siūlyti savo paslaugas Europoje.

Londonas ir Briuselis praėjusį mėnesį pasirašė susitarimo memorandumą dėl finansinių paslaugų, tačiau jame liko neišspręstas lygiavertiškumo klausimas, kuris leistų JK veikiančioms įmonėms veikti ir Europoje.

JK išstojo iš ES gruodžio 31 d., po to, kai sudarė su Briuseliu paskutinės minutės susitarimą dėl prekybos, kuris neapėmė finansinių paslaugų sektoriaus.

„Brexit" įvykdymas yra tik proceso pabaigos pradžia: atsižvelgiant į galiojančius ribotus lygiavertiškumo susitarimus, manome, kad laikui bėganti iš JK į ES persikels vis daugiau verslo ir veiklos", - penktadienį pridūrė Londone įsikūrusi nepriklausoma ekspertų grupė.

„ES laikantis griežtesnės pozicijos dėl veiklos vykdymo ir asmenų veikimo vietos, manome, kad skaičiai ateityje didės", - teigė „New Financial".

Po „Brexit" Amsterdamas taip pat perėmė iš Londono didžiausio prekybos akcijomis centro vardą.

 

Atgal