EKONOMIKA
2024.08.21.Laukia daug darbo, kuris keis mūsų ateitį
Vidmantas Janulevičius, Pramonininkų konfederacijos prezidentas
Europos Sąjunga (ES), įgyvendindama Europos žaliąjį kursą, inicijavo tris naujus teisės akus – Ekologinio projektavimo reglamentą, Europos svarbiausių žaliavų aktą bei Pakuočių ir pakuočių atliekų reglamentą.
Kaip teigia Ekonomikos ir inovacijų ministrės patarėja tvarumo klausimams Grėtė Lelė, šie pokyčiai orientuoti į išteklių tausojimą, atliekų mažinimą ir perdirbimo didinimą, taip prisidedant prie aplinkos apsaugos ir tvarios ekonomikos kūrimo visoje Bendrijoje. Laukia daug darbo, kuris keis mūsų ateitį.
Manau, toks reglamentavimas, kaip ir mūsų jau ne kartą aptartas Poveikio klimatui neutralizavimo pramonės aktas, tai žingsnis PIRMYN, ne tik tvaresnės gamybos, bet ilgainiui ir DIDESNIO KONKURENCINGUMO link. Bet tai ateityje.
O šiuo metu turime galvoti ir apie tai, kad įvardytų teisės aktų įgyvendinimas atsilieps labai įvairiems sektoriams, o juose nustatyti reikalavimai verslams kels greitesnės transformacijos iššūkių. Be abejo, galimai atsiras papildomų išlaidų, padidės administracinis krūvis.
Todėl ir valstybė turi pagalvoti, kaip padėti verslui rasti reikiamų lėšų persiorientuoti, kaip skatinti investicijas ir apskritai planuoti valstybės ekonominę darbotvarkę taip, kad verslas turėtų pinigų žaliojo kurso transformacijai ir išliktų maksimaliai konkurencingas.
Neišvengiamai turėsime žengti ta kryptimi, bet tik racionaliai įsivertinę savo galimybes.
Nėra abejonių: ilgainiui toks reguliavimas vienareikšmiškai didins verslo konkurencingumą ir tvarumą, bet pokyčiai neturi būti forsuojami, o dabartinėje situacijoje lėšų investicijoms pramonei gyvybiškai trūksta.
Atgal