VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

EKONOMIKA

2024.07.04. Premjerė: žmonių pajamų augimas kitąmet gerokai aplenks degalų brangimą

Prezidento patarėjai pareiškus, jog Vyriausybei rengiant kitų metų biudžeto projektą jame  reikėtų numatyti priemones, švelninančias padidintų degalų akcizų poveikį, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad 2025 metais žmonių pajamos augs labiau nei brangs degalai.

„Tikrai galiu patikinti ponią Segalovičienę (prezidento patarėja Irena Segalovičienė), kad indeksavimas ateinančių metų – ar minimalaus mėnesinio atlyginimo, ar pensijų, ar kitų dydžių – bus gerokai aplenkiantis šitą akcizų padidinimų poveikį“, –sakė I. Šimonytė.

 Ingrida Šimonytė

„Vidutinis darbo užmokestis kitais metais augs, planuojama, ne mažiau 6,5 proc., minimalus darbo užmokestis augs stipriau, pensijos bus indeksuojamos neabejotinai stipriau. Ar reikia dar papildomų priemonių dėl to, kad prezidento patarėja taip pageidauja, matyt, spręsime bendrame kontekste“, – kalbėjo Vyriausybės vadovė.

Anot jos, Vyriausybė kitų metų biudžete indeksuos visas išmokas, kaip ir numato įstatymai.

„Vyriausybė tikrai visus įstatymus vykdys ir numatys tą indeksavimą, kuris yra numatytas. Taip pat bus indeksuojama minimali alga ir tie dydžiai, kurie žmonėms su mažomis pajamomis yra patys aktualiausi“, – sakė premjerė.

Prezidento patarėja socialinės politikos ir ekonomikos klausimais I. Segalovičienė sakė, kad Vyriausybė rengdama 2025 metų biudžeto projektą turi numatyti priemones, kurios atsvertų galimą neigiamą akcizų didinimo poveikį daliai visuomenės ir verslo, taip pat ieškoti būdų, kaip didinti žmonių pajamas.

 

Atgal