Asmenybės
12 18. Žinomam ekonomistui Vladui Terleckui įteikta prestižinė Vlado Jurgučio premija
Milda Jucienė
Vakar Vilniuje vykusiame Lietuvos mokslų akademijos visuotiniame susirinkime žinomam visuomenės veikėjui ir ekonomistui dr. Vladui Terleckui iškilmingai įteikta šių metų Vlado Jurgučio premija. Ją skiria Lietuvos bankas ir Lietuvos mokslų akademija.
Vladui Terleckui premija skirta už monografiją „Bankininkystė Lietuvoje 1795–1915 “ Joje gilinamasi į Lietuvos bankininkystę, jos užuomazgas ir raidą valdant carinės Rusijos imperijai.
„Vladas Jurgutis, pirmasis Lietuvos banko valdytojas ir buvęs Lietuvos mokslų akademijos pirmininkas, yra pasakęs, kad tas, kuris nori teisingai suprasti dabartį ir tikslingai kurti ateitį, turi gerai pažinti praeitį. Apdovanotoji monografija „Bankininkystė Lietuvoje 1795–1915“ neabejotinai prisideda prie šio gero ir gilaus praeities pažinimo. Iš atskirų fragmentų skaitytojui prieš akis iškyla įdomus tyrinėto laikotarpio finansų pasaulio panoraminis vaizdas,“ – pasveikinęs premijos laureatą sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.
Vladas Terleckas po apdovanojimo. Virginijos Valuckienės nuotrauka
Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras Razumas pasidžiaugė jau ne vienus metus vykstančiu turiningu bendradarbiavimu su Lietuvos banku, su kuriuo 2008 m. susitarta kartu skirti Vlado Jurgučio premiją. Šiuo metu jos dydis – 50 tūkst. litų.
Nuo įsteigimo pradžios Vlado Jurgučio premija įteikiama šeštą kartą. Šiemetinis laureatas dr. Vladas Terleckas ją gauna jau antrą kartą; pirmąją premiją mokslininkas pelnė 1999 m. už 1995–1999 m. išleistas knygas ir straipsnius apie Lietuvos bankininkystės istoriją.
1997 m. Lietuvos bankas, minėdamas Lietuvos banko įkūrimo ir Lito išleidimo 75 ąsias metines, įsteigė Vlado Jurgučio premiją, pabrėždamas profesoriaus, akademiko, pirmojo Lietuvos banko valdytojo Vlado Jurgučio nuopelnus Lietuvos bankininkystei. Premija skiriama už reikšmingus darbus Lietuvos bankininkystės, finansų, pinigų ir makroekonominių tyrimų srityse.
Atgal