VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

AKTUALIJOS

2024.08.30. Krašto apsaugos ministras L. Kaščiūnas Kauno klinikose: svarbu pasiruošti galimiems iššūkiams

 

Vakar Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas lankėsi Kauno klinikose ir diskutavo apie klinikų pasirengimą darbui karo padėties metu.

 

Kauno klinikos yra vienas didžiausių sveikatos priežiūros centrų ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos regione. Prieš metus klinikose vyko pratybos kartu su Lietuvos kariuomene, kurių metu buvo tikrinamas pasirengimas ekstremalioms situacijoms, imituotas pacientų priėmimas sausumos ir oro keliais, koordinuotas Kauno klinikų ir kitų įstaigų darbas, treniruotasi komunikuoti su kitomis medicinos įstaigomis ekstremalios situacijos atveju.

 

„Pasiruošti galimiems iššūkiams ir ekstremalioms situacijoms svarbu, nes taip stiprėja visuomenės  ir karių tikėjimas, kad sužeidimo atveju jais bus pasirūpinta, didėja motyvacija likti savo šalyje dirbti ir kovoti. Iššūkių daug, bet privalome būti pasiruošę, didinti kritinės infrastruktūros atsparumą, mokytis iš kitų, patirtį turinčių šalių“, – kalbėjo ministras L. Kasčiūnas.

 

Kauno klinikose taip pat sudarytas bei su Krašto apsaugos ministerija suderintas klinikų civilinio mobilizacinio personalo rezervo sąrašas, darbuotojai supažindinti su funkcijomis, kurios bus privalomos, jei bus paskelbta mobilizacija.

 

„Susitikimo su krašto apsaugos ministru metu aptarėme iššūkius, su kuriais susiduriame ruošiantis karo ar kitų ekstremalių situacijų grėsmėms. Kauno klinikos labai rimtai vertina šį pasirengimą ir deda visas pastangas, kad būtų deramai pasirengta galimiems pavojams. Mūsų pasirengimas remiasi šalių, kurios realiai patyrė karą ir kurios žino, ką reiškia krentančios bombos šalia ligoninių ar kitų svarbių objektų, patirtimi ir pavyzdžiais“, – sakė Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.

 

Kauno klinikose taip pat kaupiamos atsargos ekstremalios situacijos atvejui (kuras, ryšio priemonės, el. šildytuvai, geriamasis vanduo, maistas ir kt.) bei asmeninės apsaugos priemonės (respiratoriai, apsauginiai drabužiai ir kt.). Taip pat svarstoma apie katilinės pritaikymą veikti esant ekstremaliai situacijai ir nutrūkus centralizuotam teikimui bei aprūpinimą medicininiu deguonimi.

 

Kauno klinikos domisi ir stebi kitų šalių, susidūrusių su karo ar kitų ekstremalių situacijų realybe, patirtį, didina kritinės infrastruktūros atsparumą.

Atgal