VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

AKTUALIJOS

2024.07.26.Prašymus priimti į aukštąsias mokyklas pateikė 24,5 tūkst. stojančiųjų

 

Pasibaigus pagrindiniam prašymų teikimo etapui, šalies universitetai ir kolegijos sulaukė 24,5 tūkst. stojančiųjų paraiškų, maždaug tūkstančiu padaugėjo valstybės finansuojamas vietas gauti pretenduojančių abiturientų,  pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Pasak jos, šiemet daugėja stojančiųjų su aukštesniais mokymosi pasiekimais, populiarėja inžinerijos, sveikatos mokslų studijos, prognozuojama didesnė konkurencija.

„Keletą metų sistemingai siekę gerinti studijų kokybę jau matome rezultatus – jaunuoliai į aukštąsias mokyklas stoja geriau pasirengę, nepaisant griežtesnių reikalavimų. Šiemet reikalavimus į valstybės finansuojamas vietas atitinkančių abiturientų turime beveik tūkstančiu daugiau nei pernai. Tai reiškia, kad konkurencija dėl studijų vietų bus didesnė“, – pranešime cituojamas viceministras Justas Nugaras.

Ministerijos duomenimis, reikalavimus į valstybės finansuojamas vietas atitinkančių stojančiųjų šiemet yra beveik 17 tūkst., kai pernai jų buvo 15,2 tūkstančio. Iš jų 10,7 tūkst. yra šių metų abiturientai, 2023-aisiais šis skaičius siekė 9,9 tūkstančio.

Stojantieji pateikė daugiau prašymų priimti į inžinerijos mokslų studijas, jas šiemet rinkosi apie 10 proc. stojančiųjų – procentiniu punktu daugiau nei pernai. Populiariausiomis studijų kryptimis universitetuose išlieka socialiniai mokslai, verslo ir viešoji vadyba, sveikatos mokslai.

Būsimi universitetų studentai daugiausia rinkosi medicinos, psichologijos, teisės, tarptautinio verslo studijų programas. Tarp dešimties populiariausių studijų programų – specialiosios pedagogikos ir logopedijos studijų programa.

Kolegijų sektoriuje dominavusią verslo ir viešosios vadybos studijų kryptį aplenkė sveikatos mokslų kryptis, kurią šiemet rinkosi beveik 24 proc. stojančiųjų. Trečioje vietoje – inžinerijos, ketvirtoje – ugdymo mokslai.

Tarp stojančiųjų į kolegijas populiariausios studijų programos – ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas bei vaikystės pedagogika, taip pat bendrosios praktikos slauga.

Prašymus pateikę stojantieji kvietimų studijuoti sulauks iki liepos pabaigos, sutarčių su aukštosiomis mokyklomis pasirašymas vyks pirmosiomis rugpjūčio dienomis.

Atgal