VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

AKTUALIJOS

2024.05.12. Per rinkimus – stipresnės policijos pajėgos

Vykstant prezidento rinkimams ir referendumui, policija stiprina pasirengimą – žada atidžiau stebėti viešąją erdvę, rinkimų dieną budės ir gausesnės uniformuotų bei neuniformuotų pareigūnų pajėgos.

Pasak policijos, pajėgos stiprinamos siekiant, kad iškilus poreikiui ar grėsmėms pareigūnai galėtų nedelsiant reaguoti užkardant rinkimų metu vyksiančius galimus pažeidimus ar konfliktines situacijas.

„Policija pasiruošimą rinkimams jau yra pradėjusi, pareigūnai nuolat stebi viešąją erdvę, vertina galimas grėsmes. Rinkimų savaitgalį pajėgas dar stipriname“, – susitikimo metu sakė Policijos generalinis komisaras R. Požėla. Pasak jo, policijos pareigūnai palaiko ryšį su savivaldybių rinkimų komisijų ir apylinkių rinkimų komisijų pirmininkais, taip pat yra sudarytos rezervinės ikiteisminio tyrimo grupės darbui su ypatingais incidentais. Rinkimų dieną dirbs uniformuoti ir neuniformuoti pareigūnai. VRK pirmininkės L. Petronienės teigimu, visų balsavimą organizuojančių komisijų pagrindinė užduotis yra ne tik sklandžiai ir skaidriai vykdyti rinkimus, bet ir išlaikyti nuolat sutelktą budrumą, bendradarbiauti su pareigūnais, „kad būtų užkirstas kelias bet kokiems pažeidimams ar konfliktinėms situacijoms“. Kaip teigiama pranešime, susitikimo metu taip pat sutarta, kad esant būtinybei ir iškilus grėsmei asmenų ar dokumentų saugumui, policija bus pasirengusi palydėti rinkimų komisijų narius, kad rinkimų dokumentai į paskirties vietą būtų pristatyti saugiai. Policija ir VRK prašo žmonių, pastebėjusių galimus pažeidimus rinkimų metu, nedelsiant pranešti teisėsaugai bendruoju pagalbos telefonu 112 arba VRK el. paštu [email protected] 

Atgal