VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

AKTUALIJOS

2023.11.30. Lietuva, Lenkija, Ukraina išrinktos į Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos vykdomąją tarybą, Rusijai vietos neliko

 

Rusijai patyrus pralaimėjimą, Lietuva, Lenkija ir Ukraina užsitikrino vietas Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) sprendimus priimančiame organe.

Keturios šalys – Rusija, Ukraina, Lenkija ir Lietuva – varžėsi dėl trijų vietų OPCW vykdomojoje taryboje.

Mažiausiai balsų surinko Rusija, todėl pirmą kartą organizacijos istorijoje ji neturės vietos taryboje.

„OPCW yra labai gerą reputaciją turinti tarptautinė organizacija, ir teroristams joje ne vieta“, – socialiniame tinkle „X“ pareiškė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

OPCW / AP nuotr.

Anot jo, Maskvos pašalinimas iš pasaulio organizacijos tarybos buvo logiškas sprendimas dėl jos agresijos Ukrainoje.

2013 metais OPCW gavo Nobelio taikos premiją už pastangas panaikinti cheminių ginklų keliamą pavojų pasauliui.

Organizacija atliko svarbų vaidmenį Sirijos pilietiniame kare, kai Damaskas sutiko išardyti savo cheminių ginklų arsenalą ir perduoti jį OPCW, kad ši prižiūrėtų jų sunaikinimą.

Šis susitarimas užkirto kelią tuometiniam JAV prezidentui Barackui Obamai imtis karinių veiksmų po cheminės atakos Damasko priemiestyje Gutoje. Kaip teigia Vašingtonas, šie Sirijos veiksmai viršijo JAV prezidento nustatytas ribas.

Liepos mėnesį OPCW paskelbė, kad negrįžtamai sunaikintos visos pasaulyje deklaruotos cheminių ginklų atsargos.

JAV paskutinės iš 1997 metais įsigaliojusios Cheminio ginklo konvenciją pasirašiusių šalių baigė naikinti savo deklaruotas atsargas, nors manoma, kad kai kurios valstybės turi slaptų cheminio ginklo rezervų.

Atgal