VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

AKTUALIJOS

2023.11.19. Ministras A. Anušauskas tarptautiniame saugumo forume Halifakse ragino nepailsti remti Ukrainos

 

Lapkričio 18-19 dienomis krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas dalyvauja Halifakso saugumo forume Kanadoje. Forumo metu ministras susitiko su Jungtinių Valstijų sausumos pajėgų Ramiojo vandenyno regiono vadu, Vokietijos Bundestago atstovais.

 

Kalbėdamas forumo sesijoje „NATO: būtina“, A. Anušauskas pabrėžė, kad NATO gynybos planų įgyvendinimas, dėl kurių susitarta Madrido ir Vilniaus viršūnių susitikimo metu, turi būti spartinamas. Aljanso rytinio pakraščio oro gynybos stiprinimas, šalių sąjungininkių gynybai bei saugumui skiriama biudžeto dalis, kuri, anot susitarimų, turėtų pasiekti ne mažiau kaip 2 proc. – tai neatidėliotini sprendimai, kuriuos sąjungininkai turi įgyvendinti bendro saugumo vardan.

 

Ministras taip pat akcentavo nenutrūkstamos pagalbos Ukrainai svarbą: „Lietuva rėmė ir rems Ukrainos kovą tiek, kiek reikės, nes Europos ir pasaulio saugumas sprendžiamas Ukrainos karo lauke. 131,93 milijardų eurų – tiek pinigų Europa jau skyrė Ukrainos paramai. Be to, Europos Sąjunga svarsto papildomų 50 milijardų eurų paramos paketą. Senojo žemyno pastangos padėti kovojančiai Ukrainai yra svarios, bet Amerikos parama – kertinė. Todėl labai svarbu ir toliau sutelkti visas pastangas nepailstančiai paramai“, – apvalaus stalo diskusijos metu pabrėžė A. Anušauskas.

 

NATO – tai Europos, euroatlantinio ir pasaulinio saugumo garantas, todėl aljanso narės turi būti pasirengusios kolektyvinei gynybai, remti Ukrainą ir bendradarbiauti su globaliais partneriais, susitikime su JAV sausumos pajėgų Ramiojo vandenyno regiono vadu generolu Charles A. Flynnu sakė krašto apsaugos ministras. Aptariant Indijos-Ramiojo vandenyno regiono saugumo grėsmes ir iššūkius, A. Anušauskas akcentavo Lietuvos lyderystę, palaikant Taivanį. Ministras taip pat pabrėžė Jungtinių Valstijų tvirtą paramą, sakydamas, kad JAV karių ir NATO priešakinių pajėgų buvimas Lietuvoje yra mūsų šalies saugumo pagrindas.

 

Susitikimo su Vokietijos Bundestago delegacija aptartas nuoseklus Lietuvos ir Vokietijos karinis bendradarbiavimas, Vokietijos brigados dislokavimo Lietuvoje įgyvendinimo planas. Taip pat A. Anušauskas pakvietė Vokietiją prisijungti prie Lietuvos buriamos išminavimo koalicijos.

 

Vokietijos Maršalo fondo (angl. Marshall fund) Jungtinėse Amerikos Valstijose kartu su Kanados vyriausybe rengiamas forumas yra didžiausia tokio pobūdžio tarptautinė konferencija Kanadoje. Kasmet forume dalyvauja žymiausi saugumo politikos strategai, gynybos ir kariuomenės atstovai bei analitikai iš Šiaurės Amerikos, Europos ir Azijos.

 

Nuotr.: KAM

Atgal