VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

AKTUALIJOS

2023.03.07. Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės kalba Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos 25-ųjų veiklos metinių minėjime

 

Brangios Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos moterys, gerb. Erin Gainer- Grigaliūne, Jūsų ekscelencijos ambasadoriai ir ambasadorės, jų sutuoktiniai, geros  valios ambasadoriai, mieli svečiai,

leiskite pasveikinti Jus ne tik savo, bet ir visų mūsų gerbiamos ponios Almos Adamkienės vardu ir perduoti nuoširdžiausius linkėjimus mūsų ilgamečiams bendražygiams: 25-uosius gyvavimo metus švenčiančiai Tarptautinei Vilniaus moterų asociacijai ir visai bendruomenei. Šiandien susirinkome paminėti kelias ypatingas progas ir pasidžiaugti savanorystės bei labdaros tradicijomis mūsų šalyje.

Ponia Alma – ypatinga pirmoji ponia, stovėjusi prie organizacijos ištakų. Dėkojame jai ir visoms organizacijos kūrėjoms.

Šiandien Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija artėja jau į trečią veiklos dešimtmetį ir mini ilgus, sėkmingus nuostabių pasiekimų ir nelengvų, bet labai prasmingų daugybės žmonių neatlygintinos, savanoriškos veiklos kartu su socialiai atsakingais partneriais bei tarptautine bendruomene metus. Pagerbiame konkrečius bendro tvaraus Lietuvos institucijų visuomenės vystymo kartu su ambasadoriais ir diplomatinio korpuso atstovais bei aktyvia pilietine bendruomene darbus.

Per šiuos metus Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija subūrė ir subrandino veiklią, aktyvią, dosnią, atsakingą ir atjaučiančią moterų bendruomenę. Asociacija vienija ir Lietuvoje gyvenančias užsienio šalių ambasadų atstoves, ir ambasadų darbuotojų sutuoktines, ir pilietinę bendruomenę – verslininkes, savanores iš daugiau nei 25 šalių bei veiklias Lietuvos moteris ir lietuvių diasporos nares. Tai organizacija, kurianti unikalią jungtį tarp Lietuvos ir kitų šalių, glaudinanti harmoningą bendradarbiavimą tarp įvairių kultūrų atstovų, socialiai atsakingo verslo ir visuomenininkų, atskleidžiančių ir reprezentuojančių savo šalių kultūrą ir identitetą per žmonių bendrystės ir draugystės tiltus.

Ši moterų bendruomenė ypatinga. Moterys ne tik solidariai padeda viena kitai, palaiko, keičiasi idėjomis, bet ir dalijasi savo laiku, žiniomis ir gebėjimais su kitais, įkvepia juos naujiems darbams, prisideda ir įtraukia platesnę visuomenę į socialinių projektų įgyvendinimo darbus ir kiekviena asmeniškai serga už kiekvieną net ir nedidelį projektą, mažinantį socialinę, regioninę, ekonominę atskirtį.

Organizacija kasmet surengia apie keletą projektų, kurių tikslas – parama pažeidžiamesniems visuomenės nariams.

Viena didžiausių asociacijos iniciatyvų – Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė, organizuojama kartu su užsienio šalių diplomatinėmis ir verslo bendruomenėmis bei Lietuvos bičiuliais. Jos metu surinktomis lėšomis finansuojami įvairūs labdaros ir paramos projektai.

2022 m. ši mugė buvo organizuota jau 20 kartą ir yra tapusi neatsiejama Vilniaus šventinio laikotarpio tradicija. Kiekvienais metais joje dalyvauja daugiau nei 40 ambasadų ir organizacijų, kurios prie renginio organizavimo prijungia šimtus savanorių ir asociacijos narių. Galybė bendradarbių padeda organizatoriams paruošti rankdarbius, suvenyrus ir kalėdinius patiekalus bei skleisti savo kultūrinę tapatybę. Tai nuostabus tarpkultūrinės bendrystės potyris tiek dalyviams, tiek Vilniaus miesto svečiams, mugės lankytojams.

Visi kalėdinėje mugėje surinkti pinigai ir su tuo susijusi veikla yra skiriami paramos gavėjams, organizacijoms, besirūpinančioms vaikais, moterimis ir seneliais, kurias kruopščiai atrenka organizacinis komitetas.

Per 20 Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės gyvavimo metų surinkta daugiau nei 1,4 mln. eurų paramos, paremta daugiau 113 organizacijų Lietuvoje. Visgi čia svarbiausia – ne skaičiai. Svarbiausia – žmonės, prie kurių gyvenimų prisiliečiame ir juos keičiame.

Žmonės, kurie šeimų namuose Šiauliuose gali naudotis nauja virtuve ir jos įranga. Žmonės su vaikščiojimo negalia ar mamos su vaikais vežimėliuose, galintys lengviau pasiekti dienos centrą dėl įrengto panduso. Žmonės su negalia Plungėje, besidžiaugiantys terapijos kambariu. Žmonės, slaugomi ar besigydantys ligoninėse, žmonės įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, galintys naudotis atnaujinta sale, kambariu ar laiptais. Visų darbų neišvardysiu, bet apie keletą jų mes galėsime išgirsti šiandien, kai mintimis dalysis pačios organizacijos.

Mielos asociacijos moterys, Jūsų veikla leidžia mums patirti, kad kiekvieno žmogaus ar organizacijos nors ir mažas indėlis gali būti labai reikšmingas kitų žmonių gyvenimo kokybei. Labai svarbu, kad, esant tokiam dideliam gyvenimo tempui, kai visi skubame nudirbti darbus, vis dar randame bent šiek tiek laiko stabtelėti ir atsigręžti į tuos, kuriems mūsų parama reikalinga.

Jubiliejinius 15-uosius metus šiemet skaičiuoja ir dar viena nuostabi Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos iniciatyva – „Sužydėjusi viltis“ („Blossom of Hope“), kuri telkia Lietuvos ir tarptautines verslo, meno, diplomatines ir medicinos bendruomenes remti krūties vėžio prevenciją Lietuvoje.

Krūties vėžys – viena labiausiai paplitusių onkologinių ligų Lietuvoje. Kasmet apie 1600 moterų Lietuvoje sužino, kad serga šia liga. Ir kiekviena pagalba ar kiekvienas anksčiau atrastas navikas ir laiku pradėtas gydymas yra laimėjimas mums visiems. Iniciatyva „Sužydėjusi viltis“ suteikia moterims galimybę daugiau sužinoti apie krūties vėžį, šios ligos prevenciją ir kitus vėžinius susirgimus, moterys yra raginamos rūpintis savo sveikata, skatinamos ir kviečiamos profesionaliai pasitikrinti.

Per šiuos visus metus iniciatyva surinko daugiau nei 300 000 eurų, kad būtų nupirktos ir išdalintos medicinos priemonės: stulpelinės biopsinės adatos, naudojamos tiksliai krūtų vėžio diagnostikai, krūties žymekliai radiologiniams tyrimams, kurie yra tikslumo ir kokybiško tyrimo atlikimo sąlyga. Visos šios moterų sveikatą ir gyvybę gelbstinčios priemonės perduodamos 5 pagrindinėms Lietuvos gydymo įstaigoms: Nacionaliniam vėžio institutui Vilniuje, Kauno klinikoms, Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos chemoterapijos klinikai, Klaipėdos respublikinei ligoninei ir Šiaulių respublikinei ligoninei.

Mielos asociacijos moterys, per šiuos 25 veiklos metus Jūs patyrėte ne tik džiaugsmingų akimirkų, bet ir turėjote įveikti nemažai iššūkių. Tradicijų puoselėjimui ir Jūsų veikloms nesutrukdė ir visą socialinį gyvenimą sustingdžiusi COVID-19 pandemija. Tiek labdaros mugė, tiek iniciatyva „Sužydėjusi viltis“ buvo sėkmingai įgyvendintos ir tuo sunkiu, mums visiems pavojingu laikotarpiu. Moterų solidarumo jėga ir noras tęsti gražią tradiciją, įnešti į mūsų gyvenimus nors lašą stabilumo ir kažko laukimo buvo stipresni nei pandemijos gniaužtai ir įkvėpė Jus ieškoti inovatyvių organizacinių sprendimų ir perkelti renginius į internetinę erdvę.

Ypač dėkoju asociacijai, jos tarybai ir asmeniškai gerbiamoms asociacijos narėms Andrea Kedmenec, Jurgitai Butkevičienei už bendrą sprendimą 2020 m., atsižvelgiant į infekcijų ir virusų onkologiniams ligoniams keliamą riziką, už surinktas lėšas gydymo įstaigoms įsigyti ne markerių, o naujosios kartos patalpų oro valymo ir dezinfekavimo įrenginių, naikinančių pandemijos priežastį – virusus ir bakterijas. Gydymo įstaigoms buvo perduoti ne tik 54 UV recirkuliatoriai, bet ir efektyvios kovos su sukėlėjais pavyzdys. Dėkoju Nacionaliniam vėžio institutui Vilniuje ir jo tuometinei vadovei gerb. Sonatai Jarmalaitei, kad gydymo paslaugos vėžiu sergantiems pacientams nebuvo sustabdytos visos pandemijos metu ir buvo teikiamos nuolat, efektyviai saugant visus ligonius, nenutrūkstamai gelbstint visų moterų, tarp jų ir pakirstų krūties vėžio, sveikatą.

Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad turiu galimybę prisiliesti prie Jūsų veiklos ir rengiamų renginių bei akcijų.

Dėkoju aktyvioms lyderėms, skirtingu laiku vedusioms organizaciją į priekį: gerbiamai Birutei Vizgirdienei, kuri buvo viena iš asociacijos iniciatorių ir įkūrėjų, gerbiamoms Andrea Kedmenec, Jurgitai Butkevičienei, Vaidai Kisieliutei, Benitai Guillaume, mielai Erin Gainer-Grigaliūnei, Lidijai Rasutis. Suprantu, kad visoms asociacijos iniciatyvoms įgyvendinti reikalingi stiprūs ir drąsūs vėliavnešiai, o šiems – ištikimi, patikimi partneriai ir rėmėjai.

Neišskirdama nei vieno, tariu širdingą, didelį ačiū visiems šių drąsių, energingų, žavių moterų idėjų rėmėjams ir rėmėjoms, palaikytojams, pilietinės bendruomenės atstovams – visiems, kuriems rūpi ne tik greta, bet ir toliau gyvenantys žmonės. Dėkoju visiems čia susirinkusiems už sprendimus, kuriais Jūs tvirtinate ir stiprinate humanizmo pagrindus.

Linkiu ištvermės, kantrybės, sveikatos ir energijos toliau vystyti asociacijos viziją – kurti stipresnę bendruomenę, grįstą šilta ir drąsia širdimi, atjauta, kūrybiniu polėkiu, bendru potencialu bei visų mūsų talentais, siekiant padėti tiems, kuriems to labiausiai reikia.

Gražios šventės ir jautrios, prasmingos ateities visiems susirinkusiems!

Prezidento komunikacijos grupė

 

Atgal