VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Sveikata

2025.02.11.Kaip plikyti vaistažoles, kad nedingtų vertingos savybės?

Užvirus vandeniui reikia luktelėti apie 5 minutes, kad vanduo atvėstų iki maždaug 90 laipsnių, o tada plikyti. Užplikę vaistažoles uždenkite puodelį ir palaukite dar 5 minutes – „kad pritrauktų visas veikliąsias medžiagas“.

Čiobrelių arbata tonizuoja. Galite ją gerti vietoje kavos, jei dėl kokių nors priežasčių norite išvengti kofeino. Vakare nuo šios arbatos susilaikykite – kad nesutriktų miegas, o artėjant nakčiai verčiau rinkitės ramunėlių arbatą. Daug kas mėgsta liepžiedžių arbatą. Tačiau turintiems jautresnį skrandį nepatartina gerti šios arbatos nieko nevalgius – ji dirgins skrandį.

Jonažolės negalima vartoti vasarą, nes didina jautrumą saulei. Tiesa, ši vaistažolė gerina nuotaiką – vartokite jos arbatą, kai mažai saulės – žiemą, rudenį.

Vaistažoles galima maišyti, jos yra draugiškos. Įsitikinimas, kad mėtos slopina kitų vaistažolių veikimą, yra mitas, juolab, kad mėtų ir pipirmėčių įmaišoma į daugelį rinkinių nuo peršalimo. Svarstantiems, kokie vaistažolių deriniai vertingiausi, naudingiausi sveikatai – tai žolininkų sukurti mišiniai vaistinėse; būtent ten galima įsigyti kokybiškų, sertifikuotų žolelių arbatų.
Atsikosėti padeda čiobrelių, šeivamedžio, saldymedžio arbata. Jei kutena, peršti gerklę, užsiplikykite šalavijo lapų. Esant temperatūrai, negerkite labai karštos vaistažolių arbatos – rekomenduojama vartoti šiltus skysčius. Prie vaistažolių priskirtinas ir imbieras, o imbiero, medaus ir citrinos mišinys naudingas peršalus.
Parengė Birutė Silevičienė

 

Atgal