VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Visuomenė

01 06. Apklausa: „Lietuvos gyventojai yra vieni nelaimingiausių pasaulyje, laimingiausi žmonės - Fidžyje“

Asta Miškinytė

Lietuvos gyventojai yra vieni nelaimingiausių žmonių pasaulyje, rodo 58 valstybėse atlikta apklausa, kurioje dalyvavo beveik 53 tūkst. žmonių.

Tyrime, kuriame buvo klausiama, ar asmuo jaučiasi laimingas, ar nelaimingas, ar nei toks, nei toks, dalyvavo 1025 Lietuvos gyventojai. 35 proc. šalies apklaustųjų atsakė esantys laimingi, 26 proc. - nelaimingi, 37 proc. atsakė esantys nei tokie, nei tokie, o 1 proc. respondentų į klausimą neatsakė ar tvirtino nežinantys, ką atsakyti. Rezultatai parodė, kad Lietuvoje yra 9 proc. daugiau laimingų žmonių nei nelaimingų, taigi tyrime naudojamas Lietuvos gyventojų laimės koeficientas siekia 9.

Remiantis apklausa, Lietuvos gyventojai, kartu su Egipto, Gruzijos, Palestinos ir Serbijos, kurių laimės koeficientas nesiekė 10-ies, yra vieni nelaimingiausių žmonių. Tuo metu Rumunijoje koeficientas apskritai buvo neigiamas ir siekė -10.

Laimingiausi žmonės, remiantis tyrimu, gyvena Fidžyje, kur laimės koeficientas yra 85. Iš 1020 apklaustųjų šios valstybės gyventojų 89 proc. atsakė esantys laimingi, 4 proc. - nelaimingi, 7 proc. - nei laimingi, nei nelaimingi. Taip pat tarp laimingiausiųjų pateko gyvenantys Kolumbijoje, Suomijoje, Ganoje, Nyderlanduose, Nigerijoje, Šveicarijoje.

Bendrai visame pasaulyje laimės koeficiento vidurkis siekia 40. Laimingiausiais regionais tapo Lotynų Amerika ir Afrika, nelaimingiausiais - Rytų Europa ir Šiaurės Azija.

Apklausa taip pat parodė, kad bedarbiai ir išėję į pensiją yra mažiau laimingi, nei dirbantieji. Netikintieji pasirodė esantys mažiau laimingi, nei tie, kurie išpažino kokią nors religiją.

Iš viso 58 pasaulio valstybėse buvo apklausta beveik 53 tūkst. žmonių.

Apklausa buvo atliekama pernai lapkričio-gruodžio mėnesiais. Ją atliko asociacijos „WIN-Gallup International Asocciation“ bendradarbiai.

Atgal