VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Visuomenė

04 08. Mažėja patenkintų demokratijos veikimu šalyje

Kovą, lyginant su vasariu, 7 procentiniais punktais padaugėjo gyventojų, nepatenkintų demokratijos veikimu Lietuvoje, o per metus nepatenkintųjų padaugėjo 6 procentiniais punktais.
Trečiąjį šių metų mėnesį demokratijos veikimu šalyje buvo nepatenkinti beveik 6 iš 10 apklaustų suaugusių gyventojų (59 proc.). Priešingos nuomonės laikėsi 34 proc. respondentų, o dar 7 proc. apie demokratijos būklę Lietuvoje neturėjo jokios nuomonės, rodo naujienų agentūros ELTA užsakymu kovo 4-15 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai" atlikta sociologinė apklausa.
Tuo, kaip Lietuvoje veikia demokratija, daugiau patenkintas jaunimas iki 30 metų, didmiesčių gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu bei su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (daugiu kaip 900 eurų), vadovai, specialistai ir tarnautojai bei besimokantis jaunimas. 
Dažniau už kitus demokratijos veikimu šalyje yra nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės (68 proc. nepatenkinti), gyvenantys kaime (68 proc.), respondentai su mažiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (67 proc.), pensininkai (70 proc.), lenkų (73 proc.) bei rusų (70 proc.) tautybių gyventojai. 
Labiau už kitus demokratijos veikimu šalyje patenkinti trijų politinių partijų rinkėjai - Liberalų sąjūdžio (51 proc.), konservatorių (42 proc.) bei socialdemokratų (41 proc.). Labiausiai demokratijos padėtimi šalyje nepatenkinti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (74 proc. iš jų tuo nepatenkinti), partijos Tvarka ir teisingumas (71 proc.) bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (71 proc.) rinkėjai.

Atgal