VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Visuomenė, aktualijos

09.12. Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkai džiaugiasi vieningo darbo vaisiais

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijospirmininkas Antanas Vinkus ir iš Vašingtono trumpai viešnagei į Lietuvą atvykęs komisijos kopirmininkas dr. Rimvydas Baltaduonis aptarė artėjančių komisijos posėdžių, vyksiančių 2019 m. lapkričio 18–21 dienomis, metu numatomus svarstyti klausimus.

Vienas aktualiausių klausimų išlieka kitais metais vyksiančių Seimo rinkimų organizavimas užsienyje. Beveik kiekviename komisijos posėdyje svarstytas klausimas dėl vienmandatės rinkimų apygardos, skirtos tik užsienyje gyvenantiems lietuviams, sudarymo, tapo realybe: rugpjūčio 20 d. Seimo posėdyje didele balsų persvara buvo pritarta tokiam siūlymui, o rugsėjo 2 d. Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė šį Seimo priimtą įstatymą.

„Tai išties didelis žingsnis viso pasaulio lietuvių vienybės vardan,“ – sako komisijos pirmininkas ir diplomatas A. Vinkus, pabrėždamas, kad „jau kitais metais diaspora rinks ir turės savo atstovą Lietuvos Respublikos Seime, kas paskatins užsienio lietuviusjaustis pilnaverčiais Lietuvos Respublikos piliečiais, nenutolti nuo Lietuvos aktualijų ir lengviau sugrįžti gyventi į Lietuvą“.

„Didelis ačiū Prezidentui ir Seimui, kurie įvertino užsienio lietuvių rekordinį susitelkimą bei balsavimą, ir nieko nedelsdami suteikė diasporos pilietiškumo bangai naują jėgą,“ – sako komisijos kopirmininkas dr. R. Baltaduonis, akcentuodamas, kad „dabar yra verčiamas naujas Lietuvos valstybės pilietiškumo lapas, kurį mūsų visų pareiga kuo prasmingiau užpildyti vardan Tos Lietuvos“.

Posėdžių darbotvarkėje numatyta diskusija dėl „Demografijos, migracijos ir integracijos politikos 2018–2030 metų strategijos“ įgyvendinimo ir pasiūlymų rengiamai Nacionalinės pažangos programai. Taip pat bus aptarti gimimu įgytos Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo, po pavasarį įvykusio referendumo, etninių žemių lietuvių padėties, tautinės tapatybės ugdymo sustiprinimo Lietuvos švietimo įstaigose ir kiti klausimai.

Į posėdžius komisija kvies Vyriausybės, ministerijų, įvairių institucijų bei įstaigų atstovus, mokslininkus ir ekspertus.

 

 

 

 

 

 

Atgal