VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Visuomenė, aktualijos

05.16. Gyventojai nepritaria Vilniaus Sapiegų rūmų parko atkūrimo projektui

Vilniaus Antakalnio gyventojus vienijanti „Antakalniečių bendruomenė“ išsiuntė Vilniaus merui Remigijui Šimašiui ir miesto administracijai raštą, kuriuo pareiškia nepritariantys Sapiegų rūmų parko atkūrimo projektui.

Gyventojai labiausiai nepatenkinti planais iškirsti 200 parko medžių. „Antakalniečių bendruomenės“ pirmininkė Edita Kavaliauskienė sako, kad vietoje iškirstų medžių ketinama įrengti gėlynų ir fontanų. Nors gražiai skamba, bet naudos iš to, esą būtų mažai, nes, žvelgiant į kitus panašaus pobūdžio apleistus objektus mieste, akivaizdu, kad savivaldybė neturi lėšų priežiūrai.

Valstybinės kultūros paveldo komisijos nuotr.
„Ketina paaukoti 200 medžių tam, kad įrengtų fontanus ir gėlynus. Vilniuje šitaip susidoroti su parku, kuriame dabar pavėsį randa ir mamos su mažais vaikais, ir senjorai, aš manyčiau, yra per daug didelė „prabanga“ galvojant, kad šiuo metu mieste iš 58-ių fontanų gal 15-ka yra veikiančių, tai dar konstruoti naujus fontanus... Pažiūrėkite, į ką yra pavirtęs fontanas prie Seimo, kiek kainuoja to gėlyno jame išlaikymas. Tai bet koks gėlynas, kuris yra plynėje, reikalauja išlaikymo. Mums parko darbuotojai guodžiasi, kad nėra kvalifikuotų darbuotojų gėlynams prižiūrėti, juos ravi paprasti valymo darbams vasarai samdyti žmonės“, - Eltai sakė E. Kavaliauskienė.

Antakalnio gyventojai rašte Vilniaus merui ir savivaldybės administracijai pabrėžia nepritariantys tokio pobūdžio sprendiniams, kurie nėra tvarūs ir kurių priežiūrai reikėtų nuolatinių nepateisinamai didelių išlaidų.

Antakalniečiai taip pat pabrėžia, kad pateiktas projektas neatitinka paveldosauginių tikslų, numato sutvarkyti tik nedidelę Sapiegų parko dalį, projekte į parką nežiūrima kaip į istoriškai susiformavusią visumą, turinčią glaudų ryšį su Sapiegų rūmais ir Trinitorių vienuolynu.

 

Atgal