VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Šeima ir lyčių santykiai

05.20. Kauno meras tapo tarptautinių vaikų žaidynių talismano krikštatėviu

Penktadienį iškilmingame renginyje oficialiai pristatytas ir pakrikštytas tarptautinių vaikų žaidynių talismanas tauriukas Tauras. Krikštatėviu tapo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Simboliška, kad penktadienį švenčiama ir Tauro vardo diena.

Kas taps tarptautinių vaikų žaidynių talismanu, organizacinio komiteto nariai ilgai nedvejojo, kone vienbalsiai pritarta tauro kandidatūrai.

"Turbūt kiekvienas paklaustas, kas yra Kauno simbolis, nemirktelėjęs atsakytų, kad tai yra tauras, tad ir pasirinkimas šį kartą buvo lengvas", - sakė žaidynių organizatorius, Kauno S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro vadovas Giedrius Bielskus.

Vardą simboliui siūlė visi norintieji, o po ilgų diskusijų organizacinis komitetas nusprendė, kad simboliui suteikiamas Taurio vardas.

Penktadienio vidurdienį prie Kauno miesto savivaldybės surengtos linksmos Taurio krikštynos, o krikštatėviu tapo Kauno meras V. Matijošaitis. Laikinosios sostinės vadovas teigė, kad ir pats mėgsta sportą.

"Jaunystėje iki išnaktų gainiodavome kamuolį kieme. Būtent futbolą mėgau labiausiai, nes tuomet žaisti krepšinį dar nebuvo tinkamų sąlygų. Labiausiai mėgau žaist puolėjo pozicijoje, tačiau neretai vyresni ir į vartus pastatydavo"" - prisiminė V. Matijošaitis.

Išnykęs gyvūnas tauras buvo vienas iš labiausiai garbintų laukinių gyvūnų Lietuvoje. Juos paprastai galėjo medžioti tik kunigaikščiai. Mūsų krašte jis tapo jėgos, garbės ir taurumo simboliu. Apie taurą su tarp ragų esančiu kryžiumi byloja senovės lietuvių legenda. Įdomu, kad mokslininkai taurą įtraukė į 25 gyvūnų, kuriuos norima sugrąžinti, sąrašą. Mokslininkai nori juos išveisti iš galvijų rūšių su taurų DNR dalimis. Kelios europiečių mokslininkų komandos mėgina išvesti taurus jau nuo 2009 metų.

Tuo tarpu raudono skydo fone stovintis sidabrinis tauras su auksiniu kryžiumi tarp ragų jau nuo seno yra Kauno simbolis. Tiesa, sovietiniais laikais taurą buvo pakeitęs stumbras. 1992 metais buvo pradėtas kurti naujasis Kauno herbas ir net po 16 svarstymų galutinai patvirtintas naujasis herbas, kurį 1993 metais patvirtino ir Lietuvos prezidentas.

Kad žaidynės taps didžiausiu ne tik Kauno, bet ir visos Lietuvos metų renginiu, įrodo faktas, jog iki šios dienos dalyvauti žaidynėse užsiregistravo 90 miestų iš viso pasaulio, o Kaune laukiama beveik dviejų tūkstančių dalyvių ir svečių.

Tarptautinės vaikų žaidynės kiekvienais metais vyksta vis kitame pasaulio mieste. Teisę rengti žaidynes Kaunas iškovojo prieš dvejus metus Australijoje vykusiose žaidynėse.

Laikinoji sostinė bus pirmasis miestas Lietuvoje ir Baltijos šalyse, kuriame vyks didžiausias vaikų sporto renginys. Per pusės amžiaus žaidynių istoriją, jose jau sudalyvavo dešimtys tūkstančių vaikų, nuo 12 iki 15 metų amžiaus iš daugiau nei 500 pasaulio miestų. Žaidynėse Kaune dalyvaus visų apgyvendintų pasaulio kontinentų atstovai. Vaikai rungsis krepšinio, mažojo futbolo, tinklinio, lengvosios atletikos, dziudo, plaukimo, stalo teniso ir buriavimo varžybose.

Tarptautinių vaikų žaidynių veidu ir ambasadore sutiko tapti olimpinė čempionė Rūta Meilutytė, žaidynių globėju tapo Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.
Atgal