VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Politika

06.20. Žiniasklaida: „Apple“ svarsto iš Kinijos iškelti iki 30 proc. gamybos

„Apple“ paprašė didžiausių savo įrangos tiekėjų įvertinti, kaip gamybos išlaidas paveiktų sprendimas iškelti 15-30 proc. gamybos pajėgumų iš Kinijos į Pietryčių Azijos šalis, praneša laikraštis „Nikkei Asian Review“. „Nikkei Asian Review“ šaltinių įmonėje teigimu, „Apple“ svarstymus iškelti gamybą iš Kinijos lėmė užsitęsęs Vašingtono ir Pekino prekybos karas. Leidinio duomenimis, net jei šalys pasieks susitarimą, „Apple“ nekeis savo sprendimo iškelti gamybą iš Kinijos.

EPA-Eltos nuotr.


Garsusis telefonų „iPhone“ gamintojas, šaltinių teigimu, nusprendė, kad gamybos Kinijoje grėsmės yra pernelyg didelės.

Pasak leidinio šaltinių, tarp šalių, į kurias „Apple“ galėtų perkelti dalį gamybos pajėgumų, minimos Indija, Vietnamas, Malaizija, Indonezija ir Meksika. Labiausiai tikėtina, kad „Apple“ pasirinks Indiją arba Vietnamą.

Anksčiau birželį kredito reitingų agentūra „Fitch“ paskelbė ataskaitą, kurioje teigiama, kad „Apple Inc“, „Dell Technologies Inc“ ir „HP Inc“ yra galimi kandidatai į Kinijos juodąjį sąrašą, jei Pekinas vis dėlto nuspręs imtis tokių drastiškų veiksmų ir atsakyti į JAV sprendimą į savo juodąjį sąrašą įtraukti kinų milžiną „Huawei“.

Atgal