VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Politika

06.02. Chuanas Karlosas visiškai traukiasi iš viešojo gyvenimo

Buvęs Ispanijos karalius Chuanas Karlosas (Juan Carlos) sekmadienį visiškai pasitrauks iš viešojo gyvenimo. Šį terminą 81-erių buvęs monarchas įvardijo gegužės pabaigoje laiške savo sūnui karaliui Felipei VI.

Chuanas Karlosas 2014 metų birželio 18-ąją po 39 karaliavimo metų perleido sostą sūnui, tačiau kai kuriuos reprezentacinius įsipareigojimus dar vykdė.

Chuanas Karlosas visiškai traukiasi iš viešojo gyvenimo. EPA-Eltos nuotr.

Ilgą laiką Chuanas Karlosas dėl savo vaidmens Ispanijai pereinant iš diktatūros į demokratiją buvo labai mylimas gyventojų. Tačiau virtinė skandalų, susijusių su karališkąja šeima, be kita ko, prabangi monarcho kelionė didelės ekonominės krizės įkarštyje, temdė paskutiniuosius jo metus soste.

Neoficialus Chuano Karloso atsisveikinimas sekmadienio vakarą bus apsilankymas tradicinėje koridoje Aranchuesas į pietus nuo Madrido.

Praėjusį pirmadienį karališkųjų rūmų paskelbtame laiške Chuanas Karlosas rašė: „Aš galvoju, kad atėjo metas atversti naują puslapį savo gyvenime ir visiškai pasitraukti iš viešojo gyvenimo“. Apie šį žingsnį jis esą svarstęs nuo savo 80-ojo gimtadienio praėjusiais metais.

Nepaisant daugybės sveikatos problemų, Chuanas Karlosas ir atsisakęs sosto dažnai atliko reprezentacines užduotis. Kovą jis vėl buvo operuotas.

Chuanas Karlosas Ispanijos karalius buvo nuo 1975 metų lapkričio iki 2014-ųjų birželio.

Atgal