VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Politika, aktualijos

10.26.Kiekviena operacija skausminga

Algimantas Rusteika

Vaistai šalina ligos priežastis, chirurgai sutvarko traumas, bet organizmas visada pasveiksta pats.

Pagrindinė mūsų problema užrašyta prieš 100 metų, Vasiukų šachmatų mėgėjų klube - "SKĘSTANČIŲJŲ GELBĖJIMAS - PAČIŲ SKĘSTANČIŲJŲ REIKALAS!"

Algimantas Rusteika

Jokie gelbėtojai, kurie viską padarys, pasaulyje neegzistuoja, visi, kas buvo ir dar gali būti - tik apgaulė, nors kartais ir geranoriška. Net Jis nieko nepadarė, viską paliko kaip yra ir pažadėjo dar kartą kada nors ateiti.

Kiekviena operacija skausminga. Jei tik kas tikrai imtųsi reikalingų permainų, būtų nedelsiant prakeiktas, paniekintas ir nukryžiuotas tų, kurie jų reikalavo ir nuoširdžiai laukė.

Vienintelis įmanomas dalykas, kuris būtų pradžia - sugrąžinti realią galimybę savo valstybėje spręsti žmonėms. Tam būtina rinkimų, partijų finansavimo, teisėsaugos ir savivaldos sisteminė reforma, kuri atimtų iš oligarchinių grupuočių privatizuotą valstybę.

Deja, tokios reformos rimtai net nesvarstomos nei partijų, nei gelbėtojų programose, nei visuomenėje, o atskirų entuziastų pastangos bevaisės. Politiniu lygmeniu ši problema nėra net iškelta.

Demokratine save laikančioje valstybėje dabar esminė problema ir visų skaudulių priežastis yra tikros demokratijos nebuvimas. Jeigu tai būtų suvokta ir imta realiai veikti - organizmas pats pradėtų valytis ir po truputį sveikti.

 

 

Atgal