VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Politika, aktualijos

09.19. Prezidentas su Vyriausybės nariais aptarė gerovės valstybės įgyvendinimo priemones

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, susitikęs su Vyriausybės nariais, aptarė aktualiausius politinės darbotvarkės klausimus, tarp jų ir pirmųjų žingsnių gerovės valstybės link įgyvendinimą.

LR Prezidento kanceliarijos/Robertas Dačkus nuotr.

Per susitikimą pasiektas principinis sutarimas, kad skurdo būklė tarp pensininkų yra viena didžiausių šalies socialinių problemų, kurią būtina neatidėliojant spręsti. Dėl to bus įgyvendinama Prezidento iniciatyva užtikrinti, kad senatvės pensijos augtų sparčiau nei vidutinis darbo užmokestis.

„Šioje gyventojų grupėje įveikti skurdą be aktyvių valstybės veiksmų neįmanoma. Ilgą laiką senjorai buvo nepelnytai primiršti, tačiau jie nėra praeities žmonės – tai mūsų tėvai ir seneliai, kurie aktyviai kūrė dabarties nepriklausomą Lietuvą. Kalbos apie gerovės valstybę būtų tuščios, jeigu jie liktų skurde“, – sakė valstybės vadovas.

Prezidentas Gitanas Nausėda su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu taip pat sutarė, kad ilgalaikis valstybės institucijų siekis turėtų būti didinti biudžeto pajamų ir bendrojo vidaus produkto (BVP) santykį, visų mokestinių pakeitimų generuojamą naudą nukreipiant socialinės atskirties ir skurdo mažinimui.

Kaip ir anksčiau, didelis dėmesys bus skiriamas fiskalinei drausmei, įsipareigojant biudžetines iniciatyvas teikti tik tuo atveju, jeigu tai nedidins valstybės skolos.

Atgal