VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Politika, aktualijos

09.17. Prezidentas G. Nausėda lankysis Rukloje

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį lankysis Rukloje ir susitiks su Lietuvos kariais. Tai pirmasis šalies vadovo, kaip vyriausiojo ginkluotųjų pajėgų vado, vizitas pas Lietuvos kariuomenės karius.

Pasak Prezidento komunikacijos grupės, šalies vadovas susipažins su Ruklos įgulos kariuomenės daliniais, NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės užduotimis, su Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovais aptars kariuomenės plėtojimo ir modernizacijos projektų tęstinumą bei glaudesnio bendradarbiavimo su sąjungininkais užtikrinimą.

Alfredo Pliadžio nuotr.

Per apsilankymą numatyta mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas" ir Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko infrastruktūros bei karinės technikos ekspozicijos apžiūra. Šalies vadovas domėsis karių gyvenimo sąlygomis, kartu pietaus valgykloje.

Prezidentas taip pat susitiks su Vokietijos vadovaujamo NATO priešakinių pajėgų bataliono grupės kariais ir stebės taktinio sąveikumo pratybas. Priešakines pajėgas sudaro tarptautiniai batalionai – Lietuvoje šiuo metu tarnybą atlieka Nyderlandų, Belgijos, Norvegijos, Čekijos ir Islandijos kariai.

Rukloje dislokuoti kariai sudaro Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų pagrindą.

Atgal