VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Pasaulis

06.23. Sakartvelo prezidentė įspėja dėl tolesnio smurto

Po protestų Tbilisyje, per kuriuos buvo sužeista 200 žmonių ir daugiau kaip 300 suimta, Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili įspėjo dėl tolesnio smurto. Ji pasirengusi bendradarbiauti su visomis politinėmis jėgomis, kad pasiektų sutarimą, pareiškė S. Zurabišvili prezidentūros paskelbtame pareiškime.

Sakartvelo prezidentė. EPA-Eltos nuotr.

„Politinė poliarizacija“ šalyje turi būti sumažinta. Lengva atspėti, kas suinteresuotas įtampa ir Gruzijos destabilizacija, teigė prezidentė, tačiau priešingai nei ankstesniuose pasisakymuose Rusijos tiesiogiai neįvardijo. Per protestus naktį į penktadienį Tbilisyje buvo sužeista daugiau kaip 200 žmonių. Žiniasklaidos pranešimais, 52 jų vis dar gydomi ligoninėse.

Daugiau kaip 300 demonstrantų buvo suimta. Tūkstančiai žmonių mėgino šturmuoti parlamentą, saugumo pajėgos neleido jiems to padaryti. Dar viena didelė demonstracija penktadienio vakarą praėjo daugiausiai taikiai. Šeštadienio vakarą žmones žada protestuoti vėl.

Protestai kilo Rusijos delegacijai atvykus į Tbilisį dalyvauti stačiatikių šalių parlamentarų forume. Čia  Dūmos deputatas Sergejus Gavrilovas iš Komunistų partijos pasakė kalbą iš Sakartvelo parlamento pirmininko vietos. Daugeliui žmonių tai sukėlė nerimą, kad Maskva gali imti daryti didesnę įtaką Sakartvele. Santykiai tarp abiejų šalių yra labai įtempti. Šalys nepalaiko diplomatinių santykių. 2008-aisaiais jos kariavo trumpą karą.

Atgal