VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Į pradžią

10.29. Vyriausybė pritarė Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro steigimui

Vyriausybė trečiadienį pritarė Lietuvoje įsteigti viešąją įstaigą Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centrą. Premjeras Saulius Skvernelis pripažino, kad jo steigimas yra būtinas.

„Jūs matėte pagal pavyzdžius, kokie tyrimai atliekami dėl pinigų plovimo, bankai, kurie reziduoja Lietuvoje, dėl to ir steigiamas šis centras", - po Vyriausybės posėdžio nedaugžodžiavo S. Skvernelis.

Įsteigus centrą bus siekiama užtikrinti viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą, koordinuojant pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos priemonių įgyvendinimą ir rizikų valdymą.

„Iš tiesų pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikos tikrai turi labai didelę įtaką tiek šalies reputacijai, tiek pačiai finansų sistemai", - Vyriausybės posėdyje sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT) numatoma įtraukti į viešosios įstaigos veiklą sudarant bendradarbiavimo sutartį.

Kaip teigiama Vyriausybės pažymoje, pastaruoju metu dėl Šiaurės ir Baltijos šalių regione kilusių pinigų plovimo skandalų atsirado didelis viešojo ir privataus sektorių poreikis kelti kompetenciją pinigų plovimo prevencijos srityje bei bendradarbiauti ir operatyviai keistis informacija valdant rizikas.

Centro veikla bus finansuojama Lietuvos banko ir privataus sektoriaus atstovų metiniais įnašais. Valstybės įnašas - 30 tūkst. eurų iš Finansų ministerijai skirtų valstybės biudžeto bendrųjų asignavimų.

Pinigų plovimo prevencijos įgyvendinimą Lietuvoje atlieka devynios institucijos: Lietuvos bankas, Kultūros paveldo departamentas, Lošimų priežiūros tarnyba, Lietuvos advokatūra, Lietuvos notarų rūmai, Lietuvos auditorių rūmai, Lietuvos antstolių rūmai, Lietuvos prabavimo rūmai ir FNTT.

 

 

Atgal