VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Į pradžią

12.03. Lietuvos ir Slovakijos konsultacijose aptarti aktualiausi Europos klausimai

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienį susitiko su Slovakijos užsienio ir Europos reikalų ministerijos valstybės sekretoriaus Františeko Ružičkos vadovaujama delegacija. Susitikime aptartas Slovakijos pirmininkavimas Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) ir pasirengimas gruodžio 5-6 dienomis Bratislavoje vyksiančiam ESBO Ministrų tarybos susitikimui.

URM nuotr.

Artėjančiame susitikime Lietuva akcentuos Rusijos agresijos prieš Ukrainą bei įšaldytų konfliktų klausimus, pabrėš būtinybę Rusijai visiškai įgyvendinti Minsko susitarimus.

Lietuvos ir Slovakijos konsultacijose, kurioms pirmininkavo viceministras Albinas Zananavičius, aptarta derybų dėl Europos Sąjungos (ES) daugiametės finansinės programos eiga, klimato kaitos, migracijos, energetikos, transporto, teisės viršenybės, „Brexit“, ES plėtros, Rytų kaimynystės klausimai. Susitikime konstatuota, kad Lietuvos ir Slovakijos pozicijos dėl daugiamečio ES biudžeto yra labai artimos – abi šalys siekia pakankamo finansavimo sanglaudai ir ES žemės ūkio politikai išlaikymo.

Slovakija, kaip pažymima Užsienio reikalų ministerijos pranešime, ypač domėjosi Lietuvos patirtimi kovojant su dezinformacija ir hibridinėmis grėsmėmis. Kartu susitikime Slovakijai išsakytas Lietuvos susirūpinimas dėl Astravo atominės elektrinės projekto įgyvendinimo Baltarusijoje ir būtinybė toliau kelti klausimą apie šią grėsmę ES lygmeniu.

 

 

Atgal