VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

02.23. Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas: „Ukrainos sėkmė yra mūsų sėkmė, todėl ir toliau aktyviai remsime Ukrainos siekį tapti NATO nare“

Vasario 22 d. krašto apsaugos ministras  Arvydas Anušauskas Ukrainos gynybos reformų rėmėjų – JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lenkijos ir Lietuvos – gynybos ministrų nuotoliniame susitikime su Ukrainos gynybos ministru Andrii Taranu užtikrino, kad Lietuva ir toliau tęs paramą Ukrainos vykdomoms reformoms, euroatlantiniam integracijos siekiui.

„Ukrainos sėkmė yra mūsų sėkmė, todėl ir toliau aktyviai remsime Ukrainos siekį tapti NATO nare. Ukrainos gynybos ministerija rengia naują karinę strategiją, numatančią kariuomenės vystymo planus,  vykdo Gynybos valdymo sistemos peržiūrą. Tai yra svarbūs darbai, kurie apibrėš Ukrainos gynybos sektoriaus plėtros kryptis ateityje. Lietuva su Ukraina dalinsis savo patirtimi, įgyvendinant reformas ir rengiant Ukrainos ginkluotąsias pajėgas“, – sakė ministras A. Anušauskas.

Ukrainos gynybos ministras  A. Taran susitikime dalyvavusiems gynybos ministrams pristatė saugumo situaciją ir gynybos reformų prioritetus, kuriais siekiama transformuoti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas, organizuoti veiklą pagal NATO procedūras ir standartus.

 

Lietuva tęs dvišalį bendradarbiavimą ir paramą profesinio karinio švietimo srityje. Pagal LR Seimo patvirtintą mandatą  Lietuvos kariai ir toliau dalyvaus Lietuvos nacionalinėje karinio mokymo misijoje Ukrainoje.

 

Nuo Rusijos karinės agresijos Ukrainoje 2014 m. pradžios Lietuva palaiko Ukrainą, remia ją įvairiomis formomis, įskaitant ir karinę paramą.

 

Nuotraukos aut. Alfredas Pliadis/KAM

Atgal