VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

10.16. TVF ir Pasaulio banko metinių susitikimų metu – dėmesys pandemijos sukelto ekonominio nuosmukio suvaldymui

Iki spalio 18 d. vyksta Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir Pasaulio banko (PB) metinis susitikimas, kuris dėl COVID-19 pandemijos šiais metais persikėlė į virtualų formatą. Šiais metais daugiausiai dėmesio skiriama diskusijoms apie COVID-19 įtaką pasaulio ekonomikai bei TVF ir PB atsaką į pandemiją, įskaitant pagalbą besivystančioms ir besiformuojančios rinkos šalims.

TVF ir Pasaulio banko metinis susitikimas

„Džiaugiuosi, kad TVF atkreipia dėmesį ne tik į su COVID-19 pandemija susijusius iššūkius, bet ir galimybes tikslingai pakreipti šalies vystymąsi. Būtent šiuo keliu ir einame – parengėme Lietuvos ateities ekonomikos DNR planą, kurio pagalba transformuosime mūsų šalies ekonomikos DNR investuodami į žmogiškąjį kapitalą, skaitmeninę ekonomiką ir verslą, inovacijas ir mokslinius tyrimus, ekonominę infrastruktūrą bei klimato kaitą ir energetiką“, – sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Finansų viceministrė Miglė Tuskienė dalyvaudama Pasaulio banko Šiaurės ir Baltijos šalių grupės virtualiame susitikime su Pasaulio banko vyr. ekonomiste Carmen Reinhart, kuriame buvo kalbama apie post-pandeminį pasaulį ir PB rolę siekiant geresnio ekonomikos atstatymo (angl. Build Back Better), pabrėžė darbo vietų kūrimo ir privataus sektoriaus įsitraukimo besivystančiose šalyse svarbą. Finansų viceministrė pažymėjo, kad būtina skirti daugiau dėmesio ir platesnei ekonominei transformacijai, įskaitant aukštesnės pridėtinės vertės darbo vietų kūrimą, ekonomikos „žalinimą“, investicijas į skaitmenines technologijas.

„Pandemija parodė skaitmeninių technologijų svarbą, kai, atrodo, pernakt technologijos tapo būtinos ne tik siekiant užtikrinti švietimą, tačiau ir būtina sąlyga darbui bei verslui. Ateityje šios tendencijos dar stiprės, todėl būtina kalbėti apie skaitmeninės infrastruktūros plėtrą besivystančiose šalyse, siekiant, kad ateityje šalys taptų atsparesnės išoriniams sukrėtimams kaip šis. Lietuva yra viena lyderių fintech plėtros, reguliavimo ir kibernetinio saugumo srityse, todėl yra pasirengusi šia patirtimi pasidalinti su kitais“, – sakė finansų viceministrė Miglė Tuskienė.

Virtualaus TVF ir PB metinio susitikimo metu Finansų ministerijos delegacija dalyvauja TVF ir PB Valdytojų tarybų metinio susitikimo plenarinėje sesijoje, TVF Tarptautinio pinigų ir finansų komiteto posėdyje, PB Plėtros komiteto posėdyje ir kituose renginiuose.

 

Atgal