VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

09.12. "Nykstanti" Lietuva tampa augančia Lietuva

Žygimantas Mauricas

Ekonomistas

"Nematytos"emigracijos bangos belaukiantiesiems - prastos žinios. Net rugpjūčio mėnesį, kuomet tradiciškai matydavome išaugusį emigrantų skaičių, šiais metais į Lietuvą imigravo daugiau Lietuvos piliečių (3353) nei emigravo (2630), tad bendras tarptautinės migracijos balansas išliko teigiamas (+723).

Tad atvėrus valstybių sienas, kaip ir prognozavau, emigracijos bangos nematome (t.y. ji bus "nematyta"). Per pirmuosius 8 šių metų mėnesius Lietuvos piliečių grynasis migracijos balansas yra +4,6 tūkst., trečiųjų šalių piliečių +6,9 tūkst., o bendras +11,6 tūkstančiai gyventojų arba vienas Lentvaris, Raseiniai ar Vilkaviškis. Be to, įdomu tai, kad dėl teigiamo tarptautinės migracijos balanso bendras Lietuvos gyventojų skaičius pradėjo augti, tad "nykstanti" Lietuva tampa augančia Lietuva. Tokios tendencijos neabejotinai atsilieps ir BVP rodikliams, ypač turint omenyje, kad grįžę Lietuvos piliečiai kartu su savimi atsiveža naudingų įgūdžių, pinigų bei Vakarietiškos kultūros. Tad nenustebčiau jei Lietuva artimiausią dešimtmetį taps sparčiausiai Baltijos šalyse augsiančia ekonomika su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis Estijai

p.s. gyventojų skaičiaus augimas yra ypač spartus didžiuosiuose miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose) ir aplinkiniuose jų rajonuose pvz. Vilniuje 2019 metais gyventojų skaičius* išaugo 11,6 tūkst. (Vilnius buvo vienas sparčiausiai augusių miestų visoje ES), Kaune - 3,9 tūkst, Klaipėdoje - 3,0 tūkst, o Šiauliuose - 1,3 tūkst.

*įskaitant aplinkinius rajonus

 

Atgal