VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

08.04. G. Nausėda: Daugėjant susirgimų koronavirusu, gali tekti svarstyti sienų uždarymo klausimą

Stebint blogėjančią padėtį dėl koronaviruso plitimo Europoje, Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad gali tekti vėl svarstyti sienų uždarymo klausimą.

„Matome vidaus režimo sugriežtinimą daugelyje ES valstybių, galimas dalykas, kad prie to klausimo vėl teks grįžti“, – žurnalistams sakė G. Nausėda, pažymėdamas, kad su tuo susijusius sprendimus Europos Sąjungos narės turės priimti kartu.

Jis taip pat pabrėžė, kad šiuo metu veikia tiesioginė sienų kontrolė ir yra netiesioginė. Dabar Lietuvoje privaloma saviizoliacija atvykusiems iš tam tikrų šalių.

„Aš manau, kad šiuo metu turime sustyguotą mechanizmą, kaip yra taikomas karantinacijos instrumentas“, – kalbėjo Prezidentas.

Vidinių sienų kontrolė daugelyje Europos Sąjungos valstybių buvo įvesta tam tikru metu pavasarį. Šiuo metu skirtingos šalys taiko skirtingas priemones tiek sugrįžtantiems piliečiams, tiek atvykstantiems užsieniečiams.

Duomenys rodo, Lenkijoje sergamumo rodiklis jau siekia 15,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų, todėl tikėtina, į paveiktų šalių sąrašą dar šią savaitė bus įtraukta ir ši valstybė.

Atgal