VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

05.12. Seimas išklausys metinę Vyriausybės veiklos ataskaitą

Šiandien, gegužės 12 d., Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis Seimo posėdyje pristatys Vyriausybės 2019 metais nuveiktus darbus ir pasiektus rezultatus. Tokia prievolė ministrų kabinetui įtvirtinta Vyriausybės įstatymo 5 straipsnyje. Jame nustatyta, kad Vyriausybė solidariai atsako Seimui už bendrą savo veiklą ir ne rečiau kaip kartą per metus pateikia Seimui savo metinę veiklos ataskaitą.

Seimo statuto 207 straipsnyje nustatyta, kad metinėje Vyriausybės veiklos ataskaitoje taip pat turi būti aptarti ir artimiausio laikotarpio Vyriausybės veiklos prioritetai. Vyriausybės veiklos ataskaitą pateikia Ministras Pirmininkas, kuris pateikimo metu atsako į Seimo narių klausimus. Klausimai užduodami tokia pat tvarka kaip Vyriausybės valandos metu. Ataskaitos pateikimo metu Seimo posėdyje dalyvauja visi ministrai, kurie Seimo narių pageidavimu taip pat atsako į parlamentarų klausimus.

Vyriausybės veiklos ataskaitą svarstys visi Seimo komitetai. Gegužės 26 d. bus rengiama speciali Seimo diskusija, kurios pabaigoje Seimas gali priimti rezoliuciją. Statute nustatyta, kad diskusijoje pirmieji kalba Seimo opozicijos lyderis ir opozicinių frakcijų atstovai.

Atgal