VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

10.10. Skubiai turime gydyti visą aplinkosaugos priežiūros sistemą

Remigijus Šimašius

Vis dar negaliu patikėti tuo, kas įvyko Klaipėdoje. Bet, deja, tai nėra vienetinis atvejis, todėl skubiai turime gydyti visą aplinkosaugos priežiūros sistemą.

Remigijus Šimašius

Prieš dvejus metus „Kauno vandenys“ pagauti Kaune įsirengę nelegalų teršalų išleistuvą, kuriuo KELERIUS METUS teršė gamtą. Vakar Klaipėdoje pagauta įmonė „Grigeo“, kuri, įtariama, tai darė dar ilgiau - KELIOLIKA METŲ. 

Kaip tai įmanoma??? Gerai, kad pažeidimai aktyvių piliečių (ne institucijų!) dėka pagaliau nustatyti, bet kaip, po korupcijos ar aplaidumo priedanga, jie galėjo tiek ilgai vykti? O gal kur nors ir tebevyksta?

Dėl to prieš du mėnesius formuodamas šių metų tikslus „Vilniaus vandenims“ pavedžiau griežčiau užsiimti galimų pažeidėjų kontrole, ir nepasikliauti, kad viską atliks Aplinkos apsaugos agentūra. Į didžiuosius vandens naudotojus, o ypač "Grigeo" Grigiškėse, be abejo, nurodžiau žiūrėti atidžiausiai.

„Vilniaus vandenų“ vadovybei taip pat pavedžiau nieko nelaukiant imtis priemonių, kurios leistų atlikti pilną „Grigeo“ Grigiškėse nuotekų tvarkymo auditą. Įmonės vadovybė, jei neturi ko slėpti, turės įsileisti mūsų specialistus ir nesidangstys už įstatyminių saugiklių.

Kreipėmės ir į Aplinkos apsaugos departamentą, kad būtų atliktas neplaninis patikrinimas dėl nuotekų Vilniaus Grigiškių gamykloje šalinimo. 

Jei kas kelia įtarimų Vilniuje - netylėkite. Antros gamtos neturime!

Atgal