VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

01.03. Socialiai neteisinga situacija turi keistis

Aurelijus Veryga

Ministrų kabinetas pritarė siūlymui, kuris leis užtikrinti, kad žmonės ir valstybė vaistus galėtų įsigyti kuo mažesnėmis kainomis. Tuo tikslu nustatyta, kad visų kompensuojamųjų vaistų kainos būtų įšaldytos ir nebegalėtų didėti.

Be to, ši naujovė išpildys ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) nutarties, kurioje pasisakyta dėl kompensuojamųjų vaistų įrašymo į kainyną tvarkos reglamentavimo, reikalavimus.

 

Tai reikalingi pokyčiai, nes, deja, šiuo metu tokia praktika galioja, kad kai kurie vaistų gamintojai vėl didina kainas tiems vaistams, kurias jau buvo sumažinę. 

Tai ypač jautriai atsiliepia tais atvejais, kai, pavyzdžiui, trūksta tam tikrų vaistų, o kai kurie gamintojai tuo naudojasi ir norėdami daugiau uždirbti didina jų kainas. 

Tuomet labiausiai nukenčia žmonės, nes valstybė už kai kuriuos vaistus, kuriems specialiai padidintos kainos, turi sumokėti daugiau. O tai apriboja galimybes kompensuoti daugiau inovatyvių vaistų, reikalingų pacientams. Tai yra socialiai neteisinga ir tokia situacija negali tęstis. 

Tad mes ir toliau darysime viską, kad užtikrintume vaistų kainų mažėjimą! 

Vaistų tiekėjai ir gamintojai turi konkuruoti siūlydami kuo mažesnes, o ne kuo didesnes, kainas. Tad akivaizdu, kad ši naujovė būtina, reikalinga ir neatidėliotina.

 

Atgal