VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

12.11. Baigiantis rotacijai Lietuvoje apdovanoti NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariai

Gruodžio 9 d. Rukloje, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, vyko NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės 6-osios rotacijos karių ir vadovybės apdovanojimo ceremonija.

Šventinėje rikiuotėje dalyvavo visų šešių kontingentų (Vokietijos,  Nyderlandų, Norvegijos, Čekijos, Belgijos ir Islandijos) kariai ir civiliai, tarnaujantys 6-ojoje rotacijoje.  Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ (MPB „Geležinis Vilkas“) vadas plk. Mindaugas Petkevičius apdovanojo karius Lietuvos kariuomenės medaliais „Už tarpusavio paramą“ ir padėkomis, o labiausiai nusipelniusiems kariams įteikė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų medalius „Už pasižymėjimą“.

Sveikindamas karius  plk. M. Petkevičius pabrėžė, kad NATO Priešakinių pajėgų grupė atlieka didelį vaidmenį atgrasant potencialius agresorius, o dabartinės NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės rotacijos vadas plk. ltn. Rouvenas Habelis (Vokietijos 391-ojo mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas) visomis jo vadovaujamų kontingentų kalbomis tarė „Ačiū“, taip  padėkodamas už nepriekaištingą tarnybą, atsidavimą ir pasiektus aukštus rezultatus.

Šiuo metu NATO Priešakinių pajėgų kovinėje grupėje tarnauja apie 1200 karių. Nuo dislokavimo pradžios, kartu su Lietuvos kariais rotuodamiesi, jau yra treniravęsi per 8 tūkst. karių iš devynių NATO valstybių – Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Čekijos,  Islandijos, Liuksemburgo, Kroatijos, Prancūzijos. 

NATO pajėgos Ruklos miestelyje keičiasi kas pusę metų. Kitų metų pradžioje atvyks 7-oji NATO Priešakinių pajėgų rotacija, kuri tęs tarptautinę misiją, vykdomą nuo 2017 m., kai Lietuvą pasiekė pirmieji NATO sąjungininkų kariai.

NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės užduotis yra stiprinti atgrasymą ir kolektyvinę gynybą Lietuvoje, o krizės ar konflikto atveju ginti Lietuvą, kartu su Lietuvos nacionalinėmis ir papildomai atvykstančiomis sąjungininkų pajėgomis.

 

Atgal