VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

12.03. Kalėdoms artėjant: lietuviai įvardino, kokias dovanas labiausiai norėtų rasti po eglute

Likus trims savaitėms iki didžiųjų metų švenčių, galvoje vis dažniau ima suktis mintys apie dovanas. Artimuosius norisi ne tik nustebinti ar nudžiuginti, bet ir išrinkti daiktą, kuris būtų prasmingas, praktiškas ir nedulkėtų nereikalingas lentynose.

„Senukai“ užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktoje Baltijos šalių apklausoje Lietuvos gyventojai atsakė, kokios kalėdinės dovanos juos šiemet džiugintų labiausiai.

Anot Jurgos Petrauskienės, „Kesko Senukai Lithuania“ rinkodaros direktorės, apklausa tik darsyk patvirtino, kad inovacijų amžiuje vis svarbesnę vietą žmonių gyvenime užima elektronika bei išmanūs daiktai. Rezultatai parodė, kad pageidaujamų dovanų sąrašuose itin aukštą vietą užima elektronikos prekės – jas labiausiai norėtų gauti beveik 26 proc. Lietuvos gyventojų.

„Lietuvių kalėdinių dovanų norai atspindi ne vienerius metus mūsų stebimą tendenciją – dauguma lietuvių artimiesiems dovanoja smulkią elektroniką. Pavyzdžiui, tėvams tai puikus metas atnaujinti savo atžalų išmaniuosius įrenginius“, – sakė J. Petrauskienė.

Smulkią elektroniką, tokią kaip telefonai, ausinės, išmanūs laikrodžiai ir pan., norėtų gauti net 45 proc. apklaustųjų. Tuo tarpu kompiuterinės technikos – nešiojamų ar planšetinių kompiuterių – pageidauja 32 proc. respondentų.

Lietuvoje populiarėja ir dovanų namams kryptis. Dažniausiai smulkią elektroniką namams, kaip norimą Kalėdų dovaną, įvardino moterys (59 proc.). Net 30 proc. apklaustų moterų norėtų gauti kavos aparatą, elektrinį virdulį ir panašią smulkią virtuvės techniką, 29 proc. moterų norėtų tokių buitinių prietaisų, kaip lygintuvai ar valymo prietaisai.

Tyrimo duomenimis, iš mados neišeina ir Kalėdų klasika – kvepalai. Kosmetikos ir parfumerijos prekes gauti norėtų 25 proc. respondentų. Šios kategorijos dovanų labiausiai norinčios įvardino moterys (32 proc.). Palyginimui, dovanų iš kosmetikos ir parfumerijos srities norėtų gauti perpus mažiau (18 proc.) apklaustų vyrų.

„Tradiciškai, kalėdiniu periodu, grožio priemones dažniau savo išrinktosioms perka vyrai. Nepaisant to, mėgstami kvepalai ar kremas, pirties kvapai ar kūno šveitikliai – praktiška ir saugi dovana bet kurios lyties atstovams“,– sakė rinkodaros direktorė.

Taip pat itin aukštas pozicijas užima ir prekybos centrų čekiai – juos gauti nori 20 proc. apklaustųjų (po 20 proc. vyrų ir moterų). Tuo tarpu ketvirtąją vietą užima knygos, jas per šias Kalėdas norėtų gauti net 19 proc. šalies gyventojų.

Labiausiai pageidaujamų dovanų TOP 5

Tam, kad šventėms ruoštis būtų dar paprasčiau, prekybininkai rekomenduoja atkreipti dėmesį į norimiausias dovanas remiantis Apklausos duomenimis.

Jūsų dėmesiui – labiausiai pageidaujamų dovanų sąrašas iš eilės nuo labiausiai pageidaujamų tarp moterų ir vyrų:

Ką Kalėdoms labiausiai norėtų gauti moterys: parfumerijos ir kosmetikos (31,7 proc.), knygų (24 proc.), kelionių (23 proc.), prekybos centrų čekių (20 proc.) elektronikos prekių (17 proc.), interjero ir dekoro detalių (16 proc.)

Ką Kalėdoms labiausiai norėtų gauti vyrai: elektronikos prekių (35 proc.), prekybos centrų dovanų čekių (20 proc.), Parfumerijos ir kosmetikos priemonių (18 proc.), prekių, susijusių su hobiais (18 proc.), knygų (14 proc.).

Mažiausiai pageidaujamos dovanos

Apklausos metu išryškėjo ir nepopuliarios dovanos lietuvių tarpe. Štai vyrų tarpe mažiausiai laukiamų dovanų sąraše atsidūrė tekstilė, rankšluosčiai ir patalynė (2 proc.) bei indai ir virtuvės rakandai (2.4 proc.). Tuo tarpu moterys mažiausiai norėtų gauti – darbo įrankių (0,8 proc.) arba automobilių aksesuarų (1,5 proc.)

„Apklausa atskleidė netikėtą faktą, kad moterims labiau patinka drabužius ir avalynę pirkti pačioms nei gauti dovanų, kadangi šios kategorijos dovanos, apklausos duomenimis, trečioje vietoje nuo galo“, – atskleidė J. Petrauskienė.

 

Atgal