VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

11.22.Vilniuje vyksta 1863–1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių laidojimo ceremonija

Vilniuje prasidėjo 1863–1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių laidojimo ceremonija – iš Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų vidinio kiemo į arkikatedrą baziliką buvo įnešti sukilimo vadų ir dalyvių palaikai. Šventovėje bus aukojamos Šv. Mišios, taip pat su sukilėlių palaikais galės atsisveikinti visuomenė, dalyvaus oficialūs asmenys ir užsienio delegacijos iš kaimyninių valstybių. Specialiai į šią ceremoniją į Lietuvą ketvirtadienį atvyko ir Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda su pirmąja ponia Agata Kornhauser-Duda.


Po ketvirtadienį vykusio A. Dudos susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda, Lenkijos vadovas pabrėžė, kad tai labai svarbi ir jautri proga dvišaliam susitikimui. Abiejų šalių vadovų teigimu, didvyriai neturėtų būti skirstomi pagal tautinę priklausomybę.


„Labai džiaugiuosi, kad baltarusiai laiko Konstantiną Kalinauską savo didvyriu. Mes visus juos laikome savo didvyriais, jie buvo bendri didvyriai“, – po šalių vadovų susitikimo surengtoje spaudos konferencijoje sakė A. Duda.

Ceremonijos programoje taip pat numatyta laidojimo procesija Vilniaus gatvėmis ir sustojimas prie Aušros Vartų. Baigiamasis atsisveikinimas vyks Senųjų Rasų kapinių koplyčioje, kurioje sukilimo vadai ir dalyviai atguls amžinojo poilsio.

Ceremonijos metu yra laidojami 1863–1864 m. sukilimo vadai Zigmantas Sierakauskas ir Konstantinas Kalinauskas bei dar 18 sukilimo dalyvių, kurių palaikai atsitiktinai buvo rasti Gedimino kalne 2017 m. sausio 3 d., pradėjus kalno šlaitų tvarkymo darbus.

Atgal