VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

11.14. V.Pranckietis neteiks kandidato į atsilaisvinusią R.Žemaitaičio kėdę

Iš Seimo vicepirmininko posto atleidus Remigijų Žemaitaitį,  jo kėdė gali likti laisva. Trečiadienį po susitikimo su Seimo frakcijų seniūnais Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sakė, jog sutarta neteikti naujų kandidatų.

Sutarėme, kad kol kas Statuto pataisų neteikiame ir naujų kandidatų į pavaduotojus neteikiame. (... ) Aš tariuosi su seniūnais ir seniūnai man patarė elgtis taip ir aš pritariu tam patarimui“, – teigė V. Pranckietis.

Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė Eltai sakė, kad „opozicija tam pritarė, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos atstovai sako, kad galbūt tai tame etape būtų teisinga, nes  šiuo metu biudžetas yra svarbiausia ir mes turime ką veikti“.


„Gali būti iš viso naujas Seimo vicepirmininkas neteikiamas, bet čia yra tik pamąstymas Seimo pirmininko ir seniūnų“,- sakė R. Baškienė.

Konservatoriaus Jurgio Razmos įsitikinimu, neteikdamas naujo nario į valdybą, Seimo pirmininkas nepažeis Statuto. „Statutas nustato maksimaliai galimą pavaduotojų skaičių, bet jis nesako, kad būtinai čia turi būti užpildytas maksimalus skaičius“, – sakė J. Razma.

Antradienį jis įregistravo Statuto pakeitimo projektą, kuriame siūlo numatyti, kad Seimo pirmininko pavaduotojų būtų ne daugiau kaip šeši. „Jeigu  papildoma kandidatūra nebus teikiama, tą Statuto pataisą galimą palikti ir kadencijos pabaigai, kad ji galiotų kitam Seimui“, - sakė J. Razma.

Frakcijos „Lietuvos gerovei“ pirmininkas Vytautas Kamblevičius sakė manąs, kad reikėtų atsisakyti dar vieno Seimo vicepirmininko  etato.

„Kadangi žinome, kad Lietuvoje trūksta pinigų, aš sakau taip: mes neimame etato, bet reikia dar vienu sumažinti, yra per daug Seimo pirmininko pavaduotojų“,- mano V. Kamblevičius.

Šiuo metu Seimo statutas numato, kad Seimo pirmininko pavaduotojų yra ne daugiau kaip septyni.

 

Atgal