VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

10.15.L. Linkevičius: ES Užsienio reikalų taryba pasmerkė Turkijos veiksmus Sirijoje

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Liuksemburge, kur diskutuota apie Turkijos veiksmus šiaurės rytų Sirijoje ir Turkijos vykdomus naftos ir dujų gavybos veiksmus išskirtinėje Kipro ekonominėje zonoje. Pasak L. Linkevičiaus, URT pasmerkė Turkijos vienašališkus karinius veiksmus Sirijoje.

Ministrai, pasak L. Linkevičiaus, pabrėžė, kad Turkijos kariniai veiksmai turės neigiamą įtaką taikos kūrimui šalyje bei gali apsunkinti bendraminčių koalicijos kovą su „Daesh“ grupuote.

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

„Taryba iš tikrųjų priėmė net du dokumentus, vadinamus išvadomis. Tai viename iš jų įvertino susiklosčiusią situaciją Sirijoje po vienašališkų Turkijos veiksmų, atskira rezoliucija – dėl nelegalių gręžimo darbų prie Kipro krantų. Ten jautri situacija, susijusi su ES nariu Kipru ir, žinoma, padėtis įgauna tokios įtampos. Išsakyta pozicija dėl Sirijos, tai yra pasmerkimas karinių veiksmų, kurie sukėlė dar didesnę įtampą, komplikavo ir humanitarinę situaciją, ir galimai komplikavo kovą su „Islamo valstybe“. Visas tas vertinimas yra neigiamas ir raginama iš tikrųjų sustabdyti tuos veiksmus“, – Eltai teigė L. Linkevičius.

Kartu buvo pažymėta, kad Turkija yra svarbi ES partnerė, su kuria būtina tęsti dialogą.

„Kita vertus, yra pabrėžta, kad Turkija yra svarbi ES partnerė ir reikia išlaikyti komunikacijos kanalus, įsitraukti į dialogą ir stengtis tai paveikti“, – sakė jis.

Susitikime dalyvavo Jungtinių Tautų specialusis atstovas Sirijai Geiras Pedersenas, pristatęs Sirijos konstitucinio komiteto, kuris turėtų padėti atnaujinti politinį taikos derybų procesą, steigimo iniciatyvą. Ministrai patvirtino Tarybos išvadas dėl padėties šiaurės rytų Sirijoje bei dėl Turkijos vykdomų naftos ir dujų gavybos veiksmų.

L. Linkevičius: Ukrainos reformos vykdomos Rusijos agresijos ir nuolatinio Rusijos spaudimo sąlygomis

ES ministrai taip pat susitiko su naujuoju Ukrainos užsienio reikalų ministru Vadymu Prystaiko, kuris pristatė naujosios Ukrainos Vyriausybės planus dėl konflikto Rytų Ukrainoje sprendimo ir reformų proceso. Pasak L. Linkevičiaus, Ukrainos reformos vykdomos Rusijos agresijos ir nuolatinio Rusijos spaudimo sąlygomis, todėl ypač svarbu Ukrainą ir toliau palaikyti.

„Tai buvo pirmasis ministro pasirodymas, jis visai neseniai pradėjo dirbti. Tai buvo pirmasis toks pasirodymas naujos administracijos vardu. Buvo išklausyta apie šiuo metu esančią situaciją, su kuo daugiausiai susiduria Ukraina, kokios reikėtų paramos, tiek politinės, tiek ekonominės. Pasikeitėme nuomonėmis, kad ES tikrai išlaikys nuoseklią ir nesikeičiančią poziciją, remiant Ukrainos teritorinį vientisumą ir suverenitetą. Žinoma, mes tikimės ir iš Ukrainos, kad ji tęstų tas reformas tokiose skaudžiose srityse kaip kova su korupcija“, – Eltai sakė ministras.

„Pagrindinė našta ir atsakomybė tenka vis dėlto Rusijai, kuri nevykdo savo Minsko susitarimo įsipareigojimų. Nors Rusija neigia save kaip konfliktuojančią pusę, bet visi puikiai supranta, kad nuo jos veiksmų ir laikysenos priklausys proceso racionalumas ir sėkmė arba atvirkščiai“, – teigė L. Linkevičius.

Ministras pakvietė kolegas aktyviai dalyvauti kitą vasarą Vilniuje vyksiančioje IV Ukrainos reformų konferencijoje, kuri suteiks galimybę įvertinti reformų įgyvendinimą ir užtikrinti tolesnę tarptautinę paramą.

Atgal