VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

09.15.Jau vienuoliktą kartą į Vilniaus senamiestį spalvomis ir kvapais vilioja Tautų mugė

Sostinėje savaitgalį šurmuliuojanti tradicinė Tautų mugė į Vilniaus senamiestį kviečia renginių ir pramogų gausa – Lietuvos ir užsienio šalių atlikėjų muzikos ir šokio pasirodymais, pramogomis, įvairiomis atrakcijomis ir skanėstais.

Gedimino prospekte įsikūrusioje Amatininkų mugėje visas tris savaitgalio dienas galima sutikti apie 400 amatininkų, tautodailininkų, kepėjų, virėjų ir kitų dalyvių, mugės svečiams siūlančių įsigyti Lietuvos ar užsienio amatininkų rankomis pagamintą dirbinį, kulinarijos meistrų keptą duoną, pyragą ar natūralų mėsos gaminį, pajusti šviežio medaus skonį, įsigyti žolininkų rinktų žolelių, prieskonių, arbatos rinkinių.

Renginio akimirkos. A. Sartanavičiaus nuotr.

V. Kudirkos aikštėje įsikūrusioje Dizaino alėjoje kiekvienas lankytojas turi galimybę atrasti ir begalę naujų idėjų – nuo madingų drabužių iki mielų daiktų namams.

Minit Žemaitijos metus, didelis dėmesys skiriamas žemaičiams – pristatomos šio regiono tradicijos, išskirtinumas ir, žinoma, žemaitiškos vaišės. Pristatyta ir Lietuvos Banko išleista, Žemaitijai skirta, proginė 2 eurų moneta, kurių iš viso išleista už 1 milijoną eurų.

Užsienio autorių literatūra įvairiomis kalbomis gundo Vilniaus bukinistų programa „Tautų knygos“, kur galima ne tik pigiai įsigyti, bet ir keistis mėgstamomis knygomis.

Paskutinę savaitgalio dieną aktyvaus laisvalaikio mėgėjų dar laukia Lukiškių aikštėje rengiamas Tautų mugės šeimų krepšinio turnyras bei linksmiausios dviratukų varžybos. Nuo pietų Gedimino prospekto scenoje vyksiančios meno šventės „Draugystės žiedas“ metu, koncertines programas pristatys dainų iš šokių ansambliai iš visos Lietuvos.

O priartėjus prie Gedimino prospekto scenos – ir puiki galimybė pamatyti pirmą kartą pristatomą Alido Jackūno rankomis pagamintą įspūdingo dydžio gitarą.

 

www.alkas.lt

Atgal