VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

08.30. Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministrai pabrėžia išskirtinai glaudžią šalių partnerystę stiprinant saugumo situaciją regione

Rugpjūčio 29 d. krašto  apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su  naująja Vokietijos gynybos ministre  Annegret Kramp-Karrenbauer. Susitikimas surengtas neformalaus ES gynybos ministrų susitikimo paraštėse. Susitikime abu ministrai pasidžiaugė išskirtinai glaudžia Lietuvos ir Vokietijos partneryste stiprinant saugumo situaciją NATO rytų flange bei tarptautinėje arenoje.

„Vokietijos lyderystė vadovaujant NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei  grupei Lietuvoje, kuri ypač  prisideda prie NATO atgrasymo priemonių stiprinimo regione, yra itin svarbi. Turime ir toliau siekti šių pajėgų įgalinimo. Lietuva taip pat išlieka aktyvi ir patikima Vokietijos partnerė dalyvaujant tarptautinėse misijose ir operacijose, - susitikime sakė krašto apsaugos ministras R.  Karoblis.

Ministras taip pat padėkojo Vokietijai už dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Lietuvoje bei investicijas į Lietuvos karinę infrastruktūrą. Ministras pasidžiaugė stiprėjančiais ryšiais tarp Lietuvos ir Vokietijos kariuomenių,  leidžiančių  abiejų šalių kariuomenėms įgyti  didesnį suderinamumą ir  efektyviau pasirengti įvairiems scenarijams.

 Vokietijos ministrė savo ruožtu padėkojo už Lietuvos svetingumą ir puikias sąlygas Lietuvoje dislokuotiems Vokietijos kariams ir patikino, kad ir toliau aktyviai dalyvaus ne tik formuojant NATO batalioną, bet ir dalyvaus regione vykstančiose pratybose. „Vokietijos dalyvavimas šiam batalionui yra solidarumo ženklas bendrų grėsmių akivaizdoje“, –  sakė Vokietijos gynybos ministrė  A. Kramp-Karrenbauer.

Ministrai taip pat aptarė Europos Sąjungos vystomas gynybos ir saugumo stiprinimo iniciatyvas. Abu ministrai sutarė, kad Europos Sąjungos saugumo užtikrinimo kontekste yra svarbus, tačiau pagrindinis vaidmuo gynybos srityje tenka NATO. Todėl abi šalys dės visas pastangas stiprinti ir įgalinti NATO būti pasiruošus atremti bet kokas grėsmes.

Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministrai sutarė ir dėl Vokietijos gynybos ministrės vizito į Lietuvą dar šį  rudenį.

Ponia A. Kramp-Karrenbauer Vokietijos gynybos ministre paskirtą šių metų liepos 17 dieną.

 

Atgal