VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

06.29. Premjeras: modernizavome ir toliau stiprinsime Lietuvos ir ES sienų apsaugą

„Vienas iš svarbiausių valstybės suverenumo ir nepriklausomybės garantų – patikima ir profesionali sienų apsauga. VSAT šiandien yra  moderni, savarankiška institucija, užtikrinanti efektyvią valstybės sienos apsaugą, pagrįstą integruoto sienų valdymo modelio įgyvendinimu. Tai garbingą istoriją ir gilias tradicijas turinti struktūra, kitąmet minėsianti savo veiklos 100-metį. Valstybės užpuolimo atveju pasieniečiai ir šiandien pirmieji stotų ginti savo valstybės, kartu ir visos ES sienų“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Premjeras priminė, kad šis šimtmetis paženklintas ir krauju bei skaudžiomis netektimis. 1940-ųjų sovietų invazijos pirmosios aukos pasieniečio Aleksandro Barausko žūtis bei 1991 m. nužudyto pasieniečio Gintaro Žagunio žygdarbis yra svarbi naujųjų laikų Lietuvos istorijos dalis.

Pasak premjero, pasieniečio darbas sunkus, kartais netgi pavojingas, tačiau, tai yra garbinga ir Tėvynei labai reikalinga profesija. Ateinančiais metais planuojama skirti 113 tūkst. eurų kovos su kontrabanda įrangai įsigyti, pareigūnams už dalyvavimą užkardant tabako gaminių kontrabandą skatinti.

S. Skvernelis pabrėžė, kad atitikti laikmečio reikalavimus ir išlaikyti modernumą VSAT padeda vykdomos laipsniškos racionalios struktūrinės ir veiklos reformos, vidinių išteklių peržiūra ir optimizavimas. Nuolatiniai pokyčiai didina personalo motyvaciją, pasieniečio profesijos patrauklumą, skatina tinkamai parengti pareigūnus vykdyti valstybės sienos apsaugos užduotis.

Anot Vyriausybės vadovo, pokyčių ir reformų tikslas yra ir atlyginimų pasieniečiams didinimas. Šie skaičiai auga kiekvienais metais, deja, galbūt ne tiek, kiek norėtų ir yra verti patys pasieniečiai. Pastaraisiais metais VSAT žengia tvirtus matomus žingsnius technikos atnaujinimo ir modernių sienos apsaugos sistemų diegimo kryptimis. Labai svarbu, kad jau daugiau kaip pusė išorės ES sienos ruožo, už kurį atsako Lietuvos pasieniečiai, kontroliuojama moderniomis stebėjimo sistemomis. Ateis laikas, kai tokia „elektroninė akis“ kontroliuos visą 1 070 km išorės sienos ruožą.

Neseniai pasieniečiai persėdo į naujutėlaičius visureigius, atnaujino kitą savo įrangą ir ekipuotę. Tai stimulas ir dar kokybiškesnei sienos apsaugai, ir pareigūnų motyvacijai, ir VSAT įvaizdžio kėlimui.

„Kuo palankesnės sąlygos keliautojams bus kirsti valstybės sieną, tuo didesnis bus ir VSAT autoritetas. Čia tarnybos veiklą diktuoja laikmečio iššūkiai ir realijos – biometrinė patikra, ES atvykimo–išvykimo sistema, automatizuotas trečiųjų šalių piliečių profiliavimo segmentas  tampa kasdieniais Lietuvos pasieniečių darbo įrankiais. Tam reikalingi kvalifikuoti, profesionalūs, šiuolaikiški VSAT pareigūnai, aprūpinti moderniomis priemonėmis.  Tokį   kelią   pasirinko   VSAT  ir  tvirtai  juo  eina  į  ateitį“, – pabrėžė   Ministras   Pirmininkas S. Skvernelis.

Atgal