VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

06.04. Karalienė Elžbieta II ir D.Trampas pabrėžė šalių draugystę

Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II ir JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) pirmąjį jo valstybinio vizito Londone vakarą pabrėžė glaudžius savo šalių santykius nuo Antrojo pasaulinio karo. Tačiau nuskambėjo ir neįpratai kritiškų žodžių.

Karalienė Elžbieta II ir D.Trampas pabrėžė šalių draugystę. EPA-Eltos nuotr.

D. Trampas ir JAV pirmoji dama Melania pirmadienį atvyko į Didžiąją Britaniją su trijų dienų valstybiniu vizitu. Per valstybinį banketą D. Trampo garbei Bakingemo rūmuose pirmadienio vakarą karalienė savo kalboje gyrė „glaudžią ir ilgametę draugystę“ tarp abiejų valstybių, tačiau kartu neįprastai aiškiai įspėjo D. Trampą saugoti tarptautines institucijas.

Antrajam pasauliniam karui pareikalavus aukų, abi šalys su kitomis sąjungininkėmis sukūrė virtinę tarptautinių institucijų, kad garantuotų, jog „konflikto siaubas“ nepasikartos, kalbėjo 93-ejų monarchė. „Nors pasaulis pasikeitė, mes suvokiame pradinę šių struktūrų paskirtį: tautos bendradarbiauja, kad išsaugotų sunkiai išsikovotą laisvę“, - pabrėžė karalienė.

D. Trampas taip pat pažymėjo Antrajame pasauliniame kare atsiradusį „neišardomą ryšį tarp abiejų šalių“. Abu lyderiai trečiadienį Portsmute Anglijos pietinėje pakrantėje dalyvaus iškilmėse, skirtose 75-osioms sąjungininkų išsilaipinimo Normandijoje metinėms paminėti.

Bankete rūmų puotų salėje dalyvavo ir princas  Čarlas (Charles) su žmona Kamila  (Camilla) bei princas Viljamas (William) su sutuoktine hercogiene Kate, taip pat premjerė Teresa Mei (Theresa May). Su pareigas paliekančia vyriausybės vadove D. Trampas pokalbių susitiks antradienį.

Banketo dalyviams, be kita ko, buvo siūloma ėriena su pavasarinėmis daržovėmis, baltojo paltuso filė su šparagais bei pyragaičiai su braškėmis. Karalienė garsėja tuo, kad per valstybinius banketus asmeniškai apgalvoja kiekvieną detalę.

Atgal