VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

11.19. Naujausios žinios

Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų užsienio reikalų ministrai sutarė toliau stiprinti partnerystę

Lapkričio 17 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, dalyvaujantis Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) vykstančiame saugumo forume, susitiko su šios šalies užsienio reikalų ministru Abdullah bin Zayed Al Nahyan.

Ministrai aptarė svarbiausius dvišalio bendradarbiavimo klausimus, taip pat bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose, regioninio ir tarptautinio saugumo problemas. Ministras L. Linkevičius patvirtino, kad Lietuva mato JAE kaip svarbiausią partnerę Persijos Įlankos regione ir yra pasirengusi aktyviai skatinti politinius, ekonominius ir kultūrinius santykius. Ministras patvirtino, kad kitais metais pradės darbą Lietuvos  ambasada Abu Dabyje, ir pakvietė kolegą atidaryti ambasadą Lietuvoje.

Ministrai sutarė toliau dirbti kartu, gerinant sąlygas verslo ryšių plėtrai: pradėti dvišalės tarpvyriausybinės komisijos darbą, kuo greičiau baigti derybas su JAE dėl investicijų skatinimo ir apsaugos susitarimo ir jį pasirašyti. Aptartas bendradarbiavimas prekybos, aukštųjų technologijų, švietimo, mokslo, transporto srityse, ministrai sutarė toliau dirbti siekiant tiesioginių skrydžių tarp Lietuvos ir JAE. Ministras L. Linkevičius išreiškė viltį, kad gruodžio mėnesį planuojamas JAE Standartizacijos ir metrologijos tarnybos vizitas užbaigs lietuviškų mėsos produktų sertifikavimo procesą ir atvers kelią lietuviškų mėsos produktų eksportui į JAE.

JAE ministras išreiškė susidomėjimą Lietuvos patirtimi biotechnologijų srityje, pasidžiaugė besiplečiančiais kultūriniais ryšiais, aukštai įvertino Lietuvos iniciatyva kasmet rengiamas jau tradicinėmis tapusias Arabų kultūros dienas Lietuvoje, kuriose dalyvaus ir Jungtinių Arabų Emyratų atstovai.

Ūkininkai gali teikti paraiškas dėl paramos veiklos pradžiai

Nuo pirmadienio ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės gali pradėti teikti paraiškas, prašydami paramos veiklos pradžiai.

Šia parama siekiama, kad ūkininkai aktyviau dalyvautų rinkų procesuose, taip pat didintų savo ūkių efektyvumą, palankesnėmis sąlygomis parduotų savo produkciją ir gautų daugiau pajamų. Paraiškų paramai laukiama iki gruodžio 21 d.

Didžiausia galima viešosios paramos suma pirmaisiais metais yra 10 proc. metinės parduotos produkcijos vertės. Didžiausia galima viešosios paramos suma už vienerius veiklos metus visais atvejais negali viršyti 100 tūkst. eurų.

Parama yra proporcingai mažėjanti: viešoji parama už pirmuosius, antruosius, trečiuosius, ketvirtuosius ir penktuosius veiklos metus neturi viršyti atitinkamai 10, 9, 8, 7 ir 6 procentų metinės parduotos produkcijos vertės tais metais.

Investicijų galės sulaukti iš ne mažiau kaip 10 fizinių ir (ar) juridinių asmenų sudaryta gamintojų grupė, besiverčianti žemės ūkio veikla, atitinkančia tinkamumo reikalavimus ir verslo plano pagrindu oficialiai pripažinta gamintojų grupe (organizacija) bei įregistruota Juridinių asmenų registre ne anksčiau kaip 2014 m. sausio 1 d.

Šiuo metu Lietuvoje veiklą vykdo per 200 žemės ūkio kooperatinių bendrovių, o iš viso užregistruotų tokių bendrovių yra per 500. Vidutiniškai lietuvišką žemės ūkio kooperatyvą sudaro nuo 5 iki 10 narių, Vakarų Europoje narių skaičius yra apie 100.

Turto bankas paskelbė Kongresų centro techninio projekto laimėtoją

Kongresų centro rekonstrukcijos techninį projektą rengs keturių bendrovių grupė, pranešė Turto bankas.

Šių metų spalio 29 buvo užbaigtos Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos techninio projekto parengimo procedūros. Buvusių Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų viešąjį pirkimą laimėjo teikėjų grupė, kurią sudaro bendrovės „Archimenai“, Projektavimo ir restauravimo institutas, „Vilniaus architektūros studija“ ir Sigito Kuncevičiaus projektavimo firma. Sutarties vertė - beveik 722,4 tūkst. eurų su PVM.

 „Turto banko“ nuotr.
Turto bankas prieš skelbdamas viešąjį pirkimą buvo paskelbęs išankstinę rinkos konsultaciją. Šiuo metu yra vykdomos teisės aktuose nustatytos vidinės sandorio patvirtinimo procedūros, po kurių atlikimo bus pasirašoma sutartis.
Kad su anksčiau Turto banko skelbto rekonstrukcijos konkurso nugalėtoja „Irdaiva“ sutartį reikėjo nutraukti dėl galimos korupcijos.

Viešųjų pirkimų tarnyba nusprendė, kad Turto bankas turės rengti naują konkurso biudžetą, nes buvusi 27,79 mln. eurų suma pasirodė per didelė.

Šių metų liepą Turto bankas paskelbė Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų pirkimą.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis yra sakęs, kad naujas konkursas rekonstruoti rūmus bus skelbiamas rudenį.

Rekonstrukcijos pabaigos terminas dėl stringančių viešųjų pirkimų procedūrų Vyriausybės sprendimu neseniai atidėtas porai metų, iki 2021 m.

Pagal Finansų ministerijos teikiamą pakoreguotą projektą dėl Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos bei jo pritaikymo kongresams, konferencijoms ir kultūriniams renginiams, numatoma, kad investicijų vertė sieks 28,3 mln. eurų.

Algimanto Liekio knygos „Prezidentas Antanas Smetona. Raštai, kalbos, darbai“ pristatymas

2018-11-15 Istorinėje Prezidentūroje Kaune vyko prof. Algimanto Liekio knygos „Prezidentas Antanas Smetona.

Raštai, kalbos, darbai“ pristatymas. Pristatyme   dalyvavo knygos autorius, prof. Algimantas Liekis, Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karybos istorijos skyriaus muziejininkė dr. Aušra Jurevičiūtė bei sociologas dr. Raimundas Kaminskas.  Kelios nuotraukos iš renginio.

Lietuvos sąjūdžio Kauno tarybos informacinis biuras

JAV link pajudėjo nauja migrantų grupė iš Salvadoro

Iš Salvadoro JAV kryptimi pajudėjo nauja migrantų grupė. Apie 200 žmonių, tarp kurių yra daug šeimų su vaikais, sekmadienį sostinėje Salvadore savo kelionę pradėjo autobusais. Jie mėgins per Gvatemalą ir Meksiką pasiekti JAV, kad pabėgtų nuo skurdo ir gaujų nusikalstamumo savo tėvynėje.

 Iš Salvadoro JAV kryptimi pajudėjo nauja migrantų grupė. EPA-Eltos nuotr.

Spalio viduryje tūkstančiai hondūriečių pradėjo žygį JAV kryptimi. Vėliau jais pasekė daugybė žmonių iš Salvadoro. Meksikos Tichuanos mieste netoli sienos su JAV šiuo metu apie 2 500 migrantų apsistojo viename stadionų. Sekmadienį gyventojai surengė protestą prieš migrantus.

JAV prezidentas Donaldas Trampas per Kongreso rinkimų kampaniją aktyviai pasisakė prieš migrantus iš Centrinės Amerikos ir net kalbėjo apie „invaziją“. Jis į Meksikos pasienį nusiuntė tūkstančius karių ir sugriežtino prieglobsčio teisę.

Per miškų gaisrus Kalifornijoje žuvusių žmonių skaičius pasiekė 77

Pragaištingi miškų gaisrai Šiaurės Kalifornijoje iki šiol pražudė 77 žmones. Tai sekmadienio vakarą paskelbė Kalifornijos miškininkystės ir priešgaisrinės apsaugos departamentas.

Per miškų gaisrus Kalifornijoje žuvusių žmonių skaičius pasiekė 77. EPA-ELTA nuotr.

Jo duomenimis, liepsnos apie labiausiai nukentėjusį Paradaiso miestelį, esantį į šiaurę nuo Sakramento, pažabotos 65 proc. Be žinios dingusių asmenų skaičius sumažėjo nuo daugiau kaip 1 200 žmonių iki 993, rašo laikraštis „San Francisco Chronicle“.

Bjuto apygardos šerifas Kory'is Honea savaitgalį paragino žmones pranešti, jei jie yra saugioje vietoje. Su daugeliu žmonių negalima susisiekti dėl mobiliojo ryšio sutrikimų.

Šie gaisrai jau dabar laikomi pražūtingiausiais Kalifornijos istorijoje. Iki šiol liepsnos išplito 607 kvadratinių kilometrų plote. Anot vietos žiniasklaidos, pelenais virto daugiau kaip 10 000 namų.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį apsilankė Paradaiso apylinkėse. Jis padėkojo gelbėtojams ir pažadėjo Kalifornijai paramą. Dėl sudėtingos situacijos prezidentas kaltę suvertė miškotvarkai. Atsakydamas į klausimą, ar viena nelaimės priežasčių yra klimato kaita, jis teigė, kad veiksnių yra ne vienas.

Ekspertai tokio masto gaisrų priežastimis įvardijo ilgai trukusią sausrą, išdžiūvusią augaliją ir stiprius vėjus.

 

 

Atgal