VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

08.06. Naujausios žinios

Per žemės drebėjimą Indonezijoje Lietuvos piliečiai nenukentėjo

 Pixabay.com nuotr.

Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad dėl sekmadienį Indonezijoje įvykusio žemės drebėjimo būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.

Lamboko saloje įvykusio žemės drebėjimo aukų skaičius siekia daugiau nei 90 žmonių, tikėtina, kad aukų skaičius gali išaugti. Žemės drebėjimas buvo juntamas ir gretimoje Balio saloje.
Pirminė informacija konsulinės pagalbos klausimais Užsienio reikalų ministerijoje visą parą teikiama telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu pilieciai@urm.lt. Taip pat galima kreiptis į Lietuvos ambasadą Japonijoje: +81 3 3408 5091, amb.jp@urm.lt.
Indonezijoje galingo žemės drebėjimo aukų skaičius išaugo iki 91
Pasak Nacionalinės stichinių nelaimių padarinių likvidavimo agentūros atstovas Sutopu Purwo Nugroho, kuriuo remiasi AP, žemės drebėjimas salos šiaurėje padarė daug žalos. Stichijos smūgis sugriovė tūkstančius namų. Į saugias vietas evakuoti tūkstančiai gyventojų. Požeminiai smūgiai buvo juntami ir turistų pamėgtoje Balio saloje, bet ten sugriovimų neužfiksuota.
Indonezijos prezidentas Jokas Widodas davė nurodymą ministrų kabinetui, policijai ir kariškiams paspartinti gelbėjimo operaciją, pažymi AP.
Europos-Viduržemio jūros seismologijos centro duomenimis, sekmadienį Lomboko saloje įvyko 6,6 balo žemės drebėjimas. Požeminių smūgių epicentras buvo už 49 kilometrų į šiaurės rytus nuo Mataramo miesto (319 tūkstančių gyventojų), o židinys - 10 kilometrų gylyje.
Liepos pabaigoje 14 žmonių žuvo per galingą žemės drebėjimą, įvykusį tame pačiame rajone. Jo židinys buvo 7,5 kilometro gylyje. 

L. Linkevičius lankosi Sakartvele

Reuters/Scanpix nuotr.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Sakartveleišreiškė šaliai paramą, rugpjūčio 7 d. minint 10-ąsias Rusijos agresijos prieš šią valstybę metines. 

Karas tarp Sakartvelo ir Rusijos bei jos remiamų Abchazijos ir Pietų Osetijos kilo 2008-ųjų rugpjūčio 7-ąją. Nepriklausomomis pasiskelbusios Abchazija ir Pietų Osetija, kurių tarptautinė bendruomenė nepripažįsta, jos iki šiol laikomos įšaldyto konflikto teritorijomis. 

Saudo Arabija davė nurodymą iš Kanados išvykti paskutiniam pasiuntiniui

Per 24 valandas nurodyta pasiuntiniuiišvykti iš šalies.

Kanados premjeras Justinas Trudeau, Reuters/Scanpix nuotr.

Pasak užsienio reikalų ministro, tokių veiksmų imtasi dėl Kanados kišimosi į Persijos įlankos vidaus reikalus. 

Otava neseniai paragino Saudo Arabiją nedelsiant paleisti įkalintus žmogaus teisių aktyvistus

Lietuva skyrė lėšų humanitarinei pagalbai Sirijai, Maliui, Somaliui ir Gvatemalai

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 60 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai teikti. 20 tūkstančių eurų bus skirta humanitarinei pagalbai Sirijoje per Jungtinių Tautų Vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biurą, po 15 tūkstančių – Maliui ir Somaliui per Pasaulio maisto programą ir 10 tūkstančių eurų – Gvatemalos Vyriausybei humanitarinei pagalbai nukentėjusiems nuo ugnikalnio išsiveržimo teikti.

Pixabay.com nuotr.

Lietuva humanitarinės pagalbos veiksmus koordinuoja su Europos Sąjungos, Jungtinių Tautų ir kitų humanitarinės veiklos dalyvių atliekamais veiksmais.

Jungtinių Tautų Vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biurui lėšos skiriamos siekiant prisidėti prie humanitarinės pagalbos teikimo Sirijos pabėgėliams, kurių šiuo metu regione yra 5,6 milijono, iš jų beveik pusę sudaro vaikai. Pagal 2018 metais paskelbtus Jungtinių Tautų duomenis, humanitarinės pagalbos poreikis Sirijoje siekia 3,513 milijardų JAV dolerių.

Lėšos Pasaulio maisto programai skiriamos teikti humanitarinę pagalbą maistu Somaliui ir Maliui. Kas mėnesį ši programa padeda atitinkamai 1,67 milijono Somalio ir 0,35 milijono Malio gyventojų. Remiantis Jungtinių Tautų duomenimis, humanitarinės pagalbos poreikis Somalyje siekia 1,54 milijardo JAV dolerių, Malyje – 0,329 milijardo JAV dolerių.

Pagalba Gvatemalos Respublikos Vyriausybei skiriama tiesiogiai, atsižvelgiant į oficialų šalies pagalbos prašymą ir gamtinės stichijos – ugnikalnio išsiveržimo – padarinius, kurie paveikė 1,7 milijono Gvatemalos gyventojų.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija 2018 metais humanitarinei pagalbai Ukrainai, Jemenui, Sirijai, Somaliui, Maliui, Gvatemalai, Palestinos pabėgėliams ir Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biurui iš viso jau skyrė 245 tūkstančius eurų.

Lėšoms pervesti užteks žinoti gavėjo telefono numerį

Jau šį rudenį atveriamas kelias paprastesniems ir greitesniems mokėjimams tarp skirtingų bankų - norint pervesti lėšų pakaks žinoti gavėjo telefono numerį. Lietuvos banko iniciatyvą sukurti bankų sąskaitos ir telefono numerių susiejimo sistemą aktyviai palaiko trys šalies komerciniai bankai, kurie ketina naudotis šia centrinio banko plėtojama paslauga.

Pixabay.com nuotr.

„Šiuolaikiniai mokėjimai kone masiškai migruoja į mobilųjį telefoną - būtent telefono aparatas daugeliui iš mūsų jau netolimoje ateityje pakeis įprastą piniginę. Plėtodami Lietuvos banko mokėjimo sistemą „CENTROlink“ ir su ja susijusią infrastruktūrą, siekiame, kad ir mūsų šalyje kuo daugiau vartotojų turėtų galimybę telefonu atsiskaityti patogiai ir greitai už mažiausią įmanomą kainą“, - sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.
Susiejęs banko sąskaitos ir telefono numerį, vartotojas mokėjimus galės atlikti telefonu mokėjimo paslaugų teikėjo mobiliojoje programėlėje pasirinkęs gavėją iš savo telefono kontaktų sąrašo arba suvedęs lėšų gavėjo telefono numerį. Sąskaitos numerio suvesti nebereikės. Šia paslauga galės naudotis mokėjimo paslaugų teikėjų klientai, davę sutikimą susieti savo telefono numerį su banko sąskaita.

Britanija gali palikti ES be susitarimo

Leidiniui „The Sunday Times“ tarptautinės prekybos sekretorius Liamas Foxas pasakė, jog Didžioji Britanija gali palikti Europos Sąjungą nepasiekusi susitarimo su Briuseliu.

Reuters/Scanpix nuotr.

L. Foxas pareiškė, kad tikimybė, jog „Brexit“ įvyks neturint galutinio susitarimo, siekia 60 procentų.

„Manau, kad EK nesutaikomumas stumia mus išstojimo iš ES nepasiekus susitarimo link“, – interviu laikraščiui „The Sunday Times“ sakė sekretorius. - „Jei ES nuspręs teikti pirmenybę nerenkamųjų teologinei manijai, o ne Europos žmonių gerovei, tada bus biurokratų, o ne žmonių „Brexit“. Tuo atveju liks tik viena baigtis“.

 

 

Atgal