VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

08.08. Naujausios žinios

„Swedbank" perspėja: sukčiai siuntinėja fiktyvius el. laiškus

 „Swedbank" perspėja įmones dėl banko vardu siuntinėjamų melagingų el. laiškų, kuriais informuojama apie tariamai atliktą mokėjimą. Tariamo mokėjimo informacija siunčiama prisegtame faile, kuris iš tiesų yra kenkėjiška programa. Bankas perspėja tokių prisegtų failų jokiu būdu neatidarinėti.
El. laiškas yra parašytas taip, kad atrodytų, jog jo siuntėjas yra „Swedbank" (info@swedbank.lt). Laiško pavadinimas: Mokėjimo informacija (SWIFT), prisegto failo pavadinimas: SWIFT. Laišką pasirašo netikra banko darbuotoja, jame pateiktas netikras banko telefono numeris.
Banko specialistai įspėja prie įtartinų laiškų prisegtų failų jokiu būdu neatidarinėti, o tokius laiškus ištrinti. Norint susisiekti su banku, skambinti ir rašyti reikia tik oficialiais viešai pateiktais banko kontaktais, nes sukčiai laiškuose nurodo savo valdomus kanalus. Jeigu prisegtą failą visgi atidarėte, tikėtina, kad jūsų kompiuteris gali būti apkrėstas kenkėjiška programa. Iš tokio kompiuterio jokiu būdu nesijunkite prie savo el. bankininkystės paskyros. Rekomenduojama kompiuterį atjungti nuo tinklo ir perduoti specialistams, kurie šalina virusus ir kitas kenkėjiškas programas.

Naujais mokslo metais nemokamą maitinimą mokykloje turėtų gauti apie 56 tūkst. mokinių

Siekiant paremti nepasiturinčias šeimas, auginančias mokyklinio amžiaus vaikus, ir padėti joms pasiruošti mokyklai prasidedant naujiems mokslo metams, mokiniams iš mažas pajamas gaunančių šeimų skiriamas nemokamas maitinimas mokykloje ir parama mokinio reikmenims įsigyti.
Prašymai dėl socialinės paramos mokiniams, t.y. dėl nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti, savivaldybėse jau priimami nuo liepos 1 dienos. Dėl paramos mokinio reikmenims galima kreiptis į savivaldybes iki spalio 5 dienos, o dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis visus mokslo metus, pablogėjus šeimos finansinei situacijai. Nespėjusieji to padaryti, raginami nedelsti, kad vaikai mokykliniais reikmenimis būtų aprūpinti kuo greičiau ir nemokamas maitinimas būtų skiriamas nuo mokslo metų pradžios.
Planuojama, kad naujais mokslo metais nemokamą maitinimą mokykloje gaus apie 56 tūkst. mokinių, paramą mokinio reikmenims įsigyti apie 50 tūkst. mokinių. Praėjusiais metais nemokamą maitinimą mokyklose gavo apie 63,6 tūkst. mokinių, parama mokinio reikmenims įsigyti buvo suteikta 54,3 tūkst. mokinių iš mažas pajamas gaunančių šeimų.
Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (153 Eur). Patikrinus šeimos gyvenimo sąlygas, savivaldybės tarybos nustatyta tvarka nemokamas maitinimas mokykloje mokiniams gali būti skiriamas išskirtinais atvejais (ligos, nelaimės atveju, mokiniui iš gausios šeimos ir pan.) ir su didesnėmis pajamomis.
Jei mokinys patiria socialinę riziką arba auga šeimoje, patiriančioje socialinę riziką, mokinio reikmenų rinkiniai kiekvienam mokiniui sudaromi pagal jo individualius poreikius, atsižvelgiant į mokinių skaičių šeimoje ir jų jau turimus mokinio reikmenis.
Ir dėl nemokamo maitinimo, ir dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti vienas iš mokinio tėvų ar kitų pilnamečių šeimos narių, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas, tai yra pripažintas visiškai veiksniu, gali kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją, o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota, - į savivaldybės, kurioje gyvena, administraciją.
Nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims įsigyti skiriama mažas pajamas gaunančių šeimų vaikams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar bendrojo ugdymo programas.

Viceministras: Lietuva ir toliau teiks paramą Ukrainos žmonėms

Rugpjūčio 7 dieną Užsienio reikalų ministerijoje apsilankė grupė Ukrainos moksleivių, dalyvaujančių Lietuvos šaulių sąjungos organizuotoje jaunųjų šaulių vasaros stovykloje Raseinių rajone. Moksleiviai yra iš nukentėjusių nuo karo šeimų, dalies jų tėvai yra žuvę arba sužeisti. 
Su Ukrainos moksleiviais susitikęs užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius pabrėžė, kad Lietuva teikia ir toliau teiks paramą Ukrainos žmonėms, ypatingas dėmesys ir toliau bus skiriamas nuo karo nukentėjusiems vaikams. „Svarbu, kad parama Ukrainai yra ne tik Lietuvos valstybinių institucijų, bet ir nevyriausybinių organizacijų prioritetas. Kartu galime nuveikti daugiau", - sakė viceministras. 
Lietuvos šaulių sąjunga šiais metais jau priėmė vasaros stovykloms tris Ukrainos moksleivių grupes. Šis projektas šiemet finansuojamas LR URM Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis. 
Lietuva taip pat remia kitus projektus, susijusius su pagalba Ukrainos vaikams - Rytų Ukrainos moksleiviai mokosi Vilniaus lietuvių namuose, kartu su Švedija finansuojami trumpalaikiai vaikų iš nukentėjusių regionų atvykimai į Lietuvą, taip pat organizuojami specialūs mokymai Rytų Ukrainos mokytojams ir mokyklų psichologams, kūrybinės stovyklos nukentėjusiems vaikams. Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos ambasada Ukrainoje prisideda organizuojant pilietines labdaros akcijas, kurių metu suaukoti daiktai ir lėšos skiriami nuo karo nukentėjusiems Ukrainos vaikams. 

Nuo Rusijos agresijos prieš Ukrainą pradžios Lietuvos institucijos jau yra skyrusios Ukrainai paramos už daugiau kaip 8,5 mln. eurų.

Krašto apsaugos ministerija perims daugumos institucijų kibernetinį saugumą

Situacija kibernetinio saugumo srityje gerėja, bet tam turi būti skirtas ypatingas dėmesys - nuo rudens daugumos institucijų kibernetinis saugumas bus valdomas Krašto apsaugos ministerijos (KAM). Tai pirmadienį pranešė krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza.
Pirmadienį krašto apsaugos ministerijos Baltuosiuose rūmuose vykusioje spaudos konferencijoje buvo apžvelgti pirmo šių metų pusmečio rezultatai, pokyčiai ir bendra situacija šalies apsaugos srityje. Konferencijoje dalyvavo krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, viceministras E. Kerza ir ryšių reguliavimo tarnybos Tinklų ir informacijos saugumo departamento direktorius dr. Rytis Rainys. 
„Valstybėje prasidėjo realūs pokyčiai kibernetinio saugumo srityje, bet tai nereiškia, kad esame saugesni nei prieš pusmetį", - anksčiau išplatintame pranešime sakė E. Kerza.
Viceministro teigimu, situacija kibernetinėje erdvėje keičiasi į gerąją pusę, bet tai toli gražu negarantuoja visuotinio saugumo. Valstybinėms institucijoms trūksta žinių ir techninių galimybių pačioms apsisaugoti nuo kibernetinių atakų, todėl jų apsaugą nuo rudens garantuos KAM. Tam Seime buvo pritarta vienbalsiai.
"Piktavaliams patrauklūs išlieka strateginės reikšmės objektai ir institucijos, o kibernetinių atakų skaičius vis didėja - per šį pusmetį atakos smogė tiek kelioms vyriausybinėms organizacijoms, tiek KAM. Mes turime gerą apsaugą, žvalgybą, todėl nuo atakų apsisaugoti pavyko, tačiau kitoms institucijoms trūksta techninių duomenų ir pasiruošimo", - sakė E. Kerza.
Viceministras pridūrė, kad KAM per pirmą pusmetį kibernetiniam saugumui skyrė ypatingą dėmesį, ne tik pradėjo rengti kibernetinio saugumo strategiją ir formuoti greitojo reagavimo kibernetinių operacijų pajėgas, bet dėl paramos susitarė ir su NATO. Taip pat buvo atliekami įstaigų, jų svetainių ir darbuotojų tyrimai bei mokymai. 
"Atlikus tūkstančio svetainių tyrimą nustatėme, kad net 51 proc. internetinių svetainių yra nesaugios, 13 proc. jų yra labai nesaugios - į jas įsilaužti itin paprasta. Džiugina tai, kad pernai tik trys procentai įstaigų buvo įgyvendinusios organizacinius kibernetinio saugumo reikalavimus, o šiandien tokių įstaigų jau yra trečdalis. Techninių reikalavimų laikosi vos 9 proc. visų įstaigų, tačiau tam reikia ne tik papildomų finansų, bet ir laiko ir žinių", - teigė krašto apsaugos viceministras.
Ministro R. Karoblio teigimu, pažanga tiek kibernetinėje erdvėje, tiek visuotiniame saugume yra, bet ne tokia didelė, kokios norėtųsi.
"Norėčiau pažymėti, kad tik bendradarbiaujant galima pasiekti tam tikrų rezultatų. (...) Matome akivaizdų sustiprėjusį bendradarbiavimą su Europos Sąjunga, NATO ir JAV. Krašto apsaugos srityje yra vykdoma konsalidacija, o tai ir yra mūsų prioritetas", - sakė ministras.

Lietuvos istorija mena

Lietuva rugpjūčio 8-ąją:
1864 m. Vilniaus generalgubernatoriaus įsaku panaikinti Bernardinų ir Pranciškonų vienuolynai.
1930 m. Kaune gimė kino režisierius, scenarijų autorius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Arūnas Žebriūnas. Mirė 2013 m.
1990 m. sudarytos politinio, teisinio ir diplomatinio pasirengimo deryboms su TSRS ekspertų grupės.
1992 m. Lietuvos krepšininkai Barselonos olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalius.
1994 m. Lietuvoje su oficialiu vizitu viešėjo Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas.
2003 m., minint Tilžės akto 85-ąsias ir Klaipėdos krašto susijungimo su Lietuva 80-ąsias metines, uostamiesčio centre atidengtas paminklas, ant kurio iškalti rašytojos Ievos Simonaitytės žodžiai "Esame viena tauta, viena žemė, viena Lietuva".
2007 m. eidama 43-iuosius metus po sunkios ligos mirė ilgametė Lietuvos moterų krepšinio rinktinės žaidėja Vitalija Tuomaitė.
2010 m. Lietuvoje praūžęs škvalas pasiglemžė 4 žmonių gyvybes, pridarė didžiulių nuostolių šalies ūkiui. Ypač nukentėjo Alytaus ir Varėnos rajonai bei Kauno miestas.
2015 m. netikėtai mirė atsargos komandoras profesorius dr. Eugenijus Nazelskis. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, komandoras E. Nazelskis daug prisidėjo prie Lietuvos kariuomenės kūrimo.

Kanada fiksuoja smarkiai išaugusį pabėgėlių iš JAV srautą

Kanada fiksuoja smarkiai išaugusį pabėgėlių iš JAV srautą. Nuo liepos vidurio prieglobsčio prašytojų skaičius prie pietinės šalies sienos padidėjo tris kartus, pranešė žinybos. Vien tik netoli Lakolo perėjimo punkto Kvebeko provincijoje AFP fotografas teigė sekmadienio rytą suskaičiavęs daugiau kaip 150 žmonių, pėsčiomis kirtusių sieną.
Žinybų duomenimis, dauguma jų yra iš Haičio, tačiau dalis pabėgėlių yra ir somaliečiai bei jemeniečiai. Haičio piliečiai dar iki metų pabaigos JAV turi apsaugotą statusą. Šis po 2010 metais įvykusio smarkaus žemės drebėjimo buvo suteiktas 60 000 žmonių iš Haičio.
Baimindamiesi griežtos JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) imigracijos politikos, nuo metų pradžios, Kanados tarnybų duomenimis, iš JAV į kaimyninę Kanadą atvyko tūkstančiai prieglobsčio prašytojų. D. Trampas, be kita ko, yra numatęs JAV ir Meksikos pasienyje statyti betono sieną.

Vokietija grąžins į Graikiją migrantus

Vokietija grąžins į Graikiją prieglobsčio prašytojus, nepaisant to, kad Graikijoje ir taip jau yra perpildyti migrantų priėmimo centrai ir susidarė didžiulis neišnagrinėtų prieglobsčio prašymų skaičius, informuoja BBC.
Vokietija gali grąžinti migrantus remdamasi Europos Sąjungos (ES) Dublino konvencija. Anot konvencijos, prieglobsčio prašymas turi būti nagrinėjamas pirmoje, į kurią įžengė migrantas, ES šalyje. 
Graikijos migracijos ministras Joanis Muzalas (Ioannis Mouzalas) sakė, kad Graikija geranoriškai sutiko atgal priimti šiek tiek prieglobsčio prašytojų.
Į Graikiją bus grąžinami tik tie migrantai, kurie į Vokietiją atvyko nuo šių metų kovo vidurio. 2015-2016 metais Vokietija priėmė daugiau kaip 800 tūkst. pabėgėlių ir migrantų, iš kurių didžioji dalis bėgo nuo karo ir prievartos Afganistane, Irake ir Sirijoje. 
Migrantų antplūdis į Graikiją sumažėjo pernai, Turkijai pasiekus su ES susitarimą dėl migrantų. Naujos pasienio tvoros Balkanuose taip pat padėjo sumažinti Vidurio Europą pasiekti norinčių migrantų srautą.
Šiais metais su didžiausiu migrantų antplūdžiu susiduria Italija. Didžioji dalis ES įsikurti norinčių migrantų pirmiausiai atvyksta į Graikiją ir Italiją, todėl abi šalys ragina ES partneres padėti susidoroti su jų srautu.

E. Makronas surengs mini turą po rytines ES valstybes nares

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuelo Macron) rugpjūčio 23 dieną pradės trijų dienų trukmės mini turą po rytines Europos Sąjungos (ES) valstybes nares. Turo metu didžiausias dėmesys bus skiriamas laisvam darbuotojų judėjimui, informuoja AFP.
Rugpjūčio 23-iąją Prancūzijos prezidentas Zalcburge susitiks su Austrijos kancleriu Kristianu Kernu (Christian Kern), Čekijos ir Slovakijos ministrais pirmininkais Bohuslavu Sobotka ir Robertu Fiku (Robert Fico).
Rugpjūčio 24 dieną E. Makronas susitiks su Rumunijos lyderiais, o vėliau vyks į Bulgarijos uostamiestį Varną. Pokalbiai Bulgarijoje, anot Prancūzijos prezidento administracijos, bus simboliškai svarbūs. Remiantis pranešimais, E. Makronas šiuo vizitu nori skirti daugiau dėmesio rytinėms ES valstybėms narėms. 
Sugrįžęs iš mini turo, E. Makronas svečiuose rugpjūčio 28-osios viršūnių susitikimui priims Vokietijos kanclerę Angelą Merkel (Angela Merkel), Italijos ir Ispanijos vyriausybių vadovus Paolą Džentilonį (Paolo Gentiloni) ir Marianą Rachojų (Mariano Rajoy).

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

Įdomiausi pasaulio istorijoje rugpjūčio 8-osios įvykiai:
1570 m. pasirašius Sen Žermeno taikos sutartį Prancūzijoje baigėsi trečiasis hugenotų, arba pilietinis, karas. Taikos sutartimi hugenotai - Prancūzijos evangelikai reformatai - gavo 4 tvirtoves bei teisę eiti valstybės pareigas ir atlikinėti savo apeigas.
1786 m. pirmą kartą įveiktas aukščiausias Europos kalnas Monblanas - į jį įkopė Mišelis Gabrielis Pakardas (Michel-Gabriel Paccard), lydimas tarno Žako Balmato (Jacques Balmat).
1883 m. gimė Meksikos revoliucijos lyderis Emilianas Sapata (Emiliano Zapata). Būtent iš jo lūpų išėjo frazė "Žemės ir laisvės". 1913 metais E. Sapata prisidėjo prie diktatoriaus Fransisko Madero (Francisco Madero) nuvertimo.
1900 m. Longvudo kriketo klube Brukline, JAV Masačūsetso valstijoje, prasidėjo pirmasis Deviso taurės teniso turnyras. Dvi dienas trukusį turnyrą laimėjo JAV komanda.
1918 m. Pirmajame pasauliniame kare prasidėjo Amjeno mūšis. Sąjungininkų pajėgos čia per dvi valandas 16 kilometrų pločio fronto ruože į nelaisvę paėmė 16 tūkst. vokiečių karių.
1919 m. gimė italų kino prodiuseris Dinas de Laurentis (Dino de Laurentis). Pasaulinę šlovę jis pelnė kino juostomis "Kartūs ryžiai" ("Bitter Rice") bei "La Strada", kuri buvo apdovanota "Oskaru" kaip geriausias užsienio kino filmas.
1919 m. pasirašius Ravalpindžio sutartį baigėsi Afganistano ir Indijos taikos konferencija.
1937 m. gimė JAV kino ir teatro aktorius Dastinas Hofmanas (Dustin Hoffman). Už vaidmenis juostose "Kramer prieš Kramerį" bei "Lietaus žmogus" jis apdovanotas JAV kino meno akademijos "Oskarais".
1942 m. šeši vokiečiai tapo pirmaisiais diversantais, kuriems JAV įvykdyta mirties bausmė. Kolumbijos apygardos kalėjime jie mirė elektros kėdėje.
1947 m. Pakistano vyriausybė patvirtino šalies nacionalinę vėliavą.
1963 m. Didžiojoje Britanijoje įvyko vadinamasis "Didysis traukinio apiplėšimas" - nusikaltėlių grupė sustabdė iš Glazgo į Londoną vykusį pašto traukinį ir pagrobė 2,6 mln. svarų.
1967 m. Bankoke Indonezijos, Malaizijos, Filipinų, Singapūro ir Tailando užsienio reikalų ministrai pasirašė deklaraciją dėl Pietryčių Azijos valstybių asociacijos (ASEAN) įkūrimo.
1974 m. JAV prezidentas Ričardas Niksonas (Richard Nixon) per televiziją paskelbė, kad dėl Votergeito skandalo rugpjūčio 9 dienos vidurdienį atsistatydins iš savo pareigų. Jis tapo pirmuoju atsistatydinusiu JAV prezidentu.
1983 m. per karinį perversmą, kurį surengė gynybos ministras generolas Oskaras Umbertas Mechija Viktoresas (Oscar Humberto Mejia Victores), nuverstas Gvatemalos prezidentas Riasas Montas (Rias Montt).
1988 m. JT generalinis sekretorius Chavjeras Peresas de Kueljaras (Javier Perez de Cuellar) paskelbė, kad rugpjūčio 20 dieną, 3 val. Grinvičo laiku, tarp Irano ir Irako įsigalios paliaubos. Prieš tai šios dvi šalys kariavo aštuonerius metus.
1990 m. Irakas paskelbė, kad aneksavo Kuveitą, kuris dabar esąs 19-oji šalies provincija. Reaguodamas į tai prezidentas Džordžas Bušas (George Bush) į Saudo Arabiją pasiuntė JAV armiją ginti Kuveito.
1991 m. "Islamo džihado" organizacija į laisvę paleido britą Džoną Makartį (John McCarthy), kuris įkaitu teroristų rankose išbuvo nuo 1986 metų balandžio 17 dienos.
1994 m. įtvirtindami susitaikymą po 46 metus trukusios karo padėties, Jordanijos ir Izraelio lyderiai atidarė pirmąjį bendros sienos perėjimo punktą.
2000 m. 13 žmonių žuvo ir daugiau kaip 90 buvo sužeisti per bombos sprogimą vienoje iš Maskvos požeminių perėjų.
2002 m. bankrutavusi JAV telekomunikacijų milžinė "WorldCom" paskelbė, kad aptiko dar vieną apskaitos klaidą - vienu atveju pelnas buvo padidintas 3,3 mlrd. JAV dolerių: "WorldCom" apskaitos "klaidų" vertė viršijo 7 mlrd. JAV dolerių.
2008 m. Kinijos sostinėje Pekine prasidėjo vasaros olimpinės žaidynės.
2010 m. Kinijos Gansu provincijoje nuslinkusi purvo nuošliauža pasiglemžė daugiau kaip 1,4 tūkst. žmonių gyvybes.
2012 m. Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius pasirašė kontroversiškai vertinamą įstatymą dėl 18 regioninių ir mažumų kalbų. Įstatymas rusiškai kalbančiųjų regionuose leidžia politikams dokumentuose ir per viešus renginius vartoti rusų kalbą.
2015 m. šaudynės JAV Teksaso valstijos Hario apygardoje - žuvo aštuoni žmonės.

R. T. Erdoganas kaltina Vokietiją teroristų rėmimu

Turkijos prezidentas Redžepas Taipas Erdoganas (Recep Tayyip Erdogan) apkaltino Vokietiją remiant teroristus, informuoja agentūra „Reuters".
Vokietijos vyriausybė nei reagavo į tūkstančių bylų persiuntimą, nei išdavė terorizmu įtariamus asmenis, pareiškė R. T. Erdoganas pirmadienį savo valdančiosios Teisingumo ir plėtros partijos (AK) nariams Rizės provincijoje. Iš viso kanclerei Angelai Merkel (Angela Merkel) esą buvo perduota 4 500 bylų. Anot R. T. Erdogano, Vokietija reikalauja, kad Turkija išduotų terorizmu įtariamus asmenis, tačiau pati to nedaro.
Jau liepą Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Čavušoglu (Mevlut Cavusoglu) kaltino Vokietiją suteikiant prieglobstį Kurdistano darbininkų partijos (PKK) ir pamokslininko Fetulos Giuleno (Fethullah Guelen) judėjimo „teroristams". R. T. Erdoganas JAV gyvenantį F. Giuleną kaltina organizavus nepavykusį perversmą 2016 metų vasarą.

Kataras ir Turkija surengė bendras karines pratybas

Kaimynių izoliuotas Kataras pirmadienį su Turkija surengė bendras karines pratybas. Manevrų tikslas buvo paruošti Kataro ginkluotąsias pajėgas ginti „gyvybiškai svarbius ūkio ir infrastruktūros objektus", rašo valstybinis laikraštis „Al Sharq", kuriuo remiasi agentūra „Reuters".
Turkija yra artima Kataro sąjungininkė. Ji čia turi karinę bazę, kur dislokuota 3 000 pėstininkų. Be to, Ankara kritikavo kaimynines Kataro valstybes. Saudo Arabija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Bahreinas ir Egiptas birželio pradžioje nutraukė diplomatinius santykius su Kataru, nes šis esą remia ekstremistus ir palaiko ryšius su Iranu.
Kataras kaltinimus neigia. Turkija nuo tada Katarui suteikė pagalbą, be kita ko, maisto produktais.

Bitkoinų vertė ir vėl pasiekė rekordą

Virtualiosios valiutos bitkoino vertė pirmadienį pasiekė eilinį rekordą, viršydamas trijų tūkstančių dolerių lygį. "Coinmarketcap" duomenimis, bendra šios virtualiosios valiutos rinkos vertė pirmą kartą viršijo 56 mlrd. dolerių ribą.
"CoinDes" duomenimis, pirmadienio prekyboje bitkoino kursas pasiekė 3451,86 JAV dolerio už vieną bitkoiną. Praėjusį šeštadienį bitkoino vertė siekė 3360,87 JAV dolerio.
Rugpjūčio pradžioje dėl kūrėjų nesutarimų virtuali valiuta buvo suskaldyta į dvi valiutas - "klasikinę" "Bitcoon" versiją ir naująją virtualią valiutą, pavadintą "Bitcoin Cash".

Atgal