VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Literatūra

10.27. Poetė N. Abrutytė išleido ketvirtą eilėraščių knygą "Atostogos"

 Elektroninių knygų leidėjų asociacija „Naujas vardas" pristato žinomos lietuvių poetės Neringos Abrutytės, gyvenančios Danijoje, ketvirtą eilėraščių knygą "Atostogos". Tai pirmoji elektroninė N. Abrutytės knyga. 

Viršelį "Atostogoms" sukūrė fotomenininkas poetas Dainius Dirgėla, knygą redagavo menotyrininkė poetė Laima Kreivytė.
"Atostogos" - vaikiškai atviri ir nevaikiškai kandūs tekstai su savita leksika, ritmika ir unikaliu pasaulėvaizdžiu, kuriame ir pilkiausia kasdienybės detalė netikėtai gali virsti būties ašmenimi.
Knygą galima nemokamai skaityti arba atsisiųsti iš "Naujo vardo" svetainės www.naujasvardas.lt
N. Abrutytė 1991-aisiais baigė Nidos vidurinę mokyklą. Vilniaus universitete studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą. Gyvena Danijoje. Nuo 1998 m. - Lietuvos rašytojų sąjungos narė.
Poetė yra išleidusi eilėraščių rinkinius "Rojaus ruduo", 1995; "Iš pažintis", 1997; "Neringos m.", 2003.
Parašė pjesę "Barono Miunchauseno meilė ir kt... nusivylimai", kelias noveles, literatūros apžvalgų, recenzijų.
N. Abrutytė į lietuvių poeziją yra įvedusi provokuojamas temas ir kalbėjimo stilių, atpažįstamą iš išradingų sintaksinių eksperimentų, kuriančių savitą ritmą, intonaciją ir kelias perskaitymo galimybes. 
Kritikai N. Abrutytės poeziją apibūdina kaip atvirą, savitą, modernią, kartais net šokiruojančią savo intymumu. N. Abrutytė poezijoje atvirai pasakoja apie draudžiamą meilę vyresniam vyrui, panieką tėvams ir savo norą įsitvirtinti poezijos Olimpe. Jos eilėraštis atrodo lyg mergaitės-moters dienoraščio fragmentas, kuriame svarbiausios kasdienybės patirtys. 
Pasak menotyrininkės L.Kreivytės, svarbiausia Neringai - ne jos išgyvenimai, o gyvas pulsuojantis kalbos organizmas. Ne poetinės puošmenos ir sudėtingi vaizdiniai, o žodžio, sakinio, net skiemens kvėpavimo ritmas.
Atgal