VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Kultūra

11.09. Vydūno metams artėjant. Šiauliuose pristatyta knyga apie Vydūną

Loreta Nikolenkienė,

Lietuvos žurnalistų sąjungos narė

Ne tik Vilniuje vyksta prasmingi renginiai, skirti artėjantiems Vydūno metams.

Lapkričio 7-ąją į Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Konferencijų salę rinkosi svečiai, neabejingi didžiam lietuvių humanistui, rašytojui, žymiausiam Mažosios Lietuvos kultūros veikėjui Vydūnui ir jo kūrybai.

Aukščiausia vertybe laikęs žmoniškumą, Vydūnas buvo tvirtai įsitikinęs, kad tautiškumas yra ne tikslas sau, o žmoniškumo ugdymo sąlyga.

Tad į Šiaulius gražią antradienio popietę atvyko Leonas Stepanauskas - žurnalistas ir publicistas, nuo 1963 m. gyvenantis Berlyne, pristatyti 2017 m. išleistos savo knygos apie Vydūną „Filosofas ir rašytojas Vydūnas po Tilžės žūties“.

Renginio akimirkos.Ievos Slonksnytės nuotraukos 

Nors ir seniai gyvenantis Vokietijoje, Leonas nuolat palaiko kūrybinius ryšius su Lietuva, pagrindinė jo tyrinėjimų tema – vokiečių ir lietuvių literatūriniai ir kultūriniai ryšiai. Likimas jį suvedė su Vydūno mokiniu - Berlyno Humboldtų  universiteto polonistikos ir baltistikos profesoriumi Viktoru Falkenhahnu. Knygos pristatymo metu L.Stepanauskas pasakojo, jog iš Vydūno laiškų, kurie jam pateko po prof. Falkenhahno mirties, jis pažino Vydūną kaip Vokietijos pilietį, ir kaip humanistą. Daug apie jį papasakojo ir žmonės, jį pažinoję.

Renginyje dalyvavęs Vydūno draugijos pirmininkas Tomas Stanikas ir draugijos narė,  renginio vedėja Jurgita Gedminienė papasakojo apie Vydūno gyvenimą Detmolde, Vokietijoje, parodė išlikusių nuotraukų.

Knygos pristatyme taip pat dalyvavo Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokinė Augustė Kavaliauskaitė, Šiaulių krašto skautas Sergejus Staponkus, Kristina Valčiukienė (sopranas), Sigitas Vaičiulionis (akompanuotojas), įlieję į susirinkusiųjų širdis smagių muzikos garsų.

Renginių apie šią  tautinio atgimimo asmenybę, turėjusią tikslą „kelti mūsų tautos esimą į tautų sąmonę“, šiemet bus dar ne vienas, tad ten ir susitiksime.

Atgal